הנימוק המפתיע: "אין בריאיון כל ערך עיתונאי, מפני שיו"ר יש עתיד התחמק מרוב השאלות שנשאל בו"

העיתון  הכלכלי 'דה-מרקר' חושף היום, כי בחדשות 10 גנזו בשבוע שעבר ראיון שנערך עם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, לאחר שבהנהלת הערוץ הגיעו למסקנה כי אין בראיון כל ערך עיתונאי, מפני שלפיד התחמק ולא סיפק תשובות לרוב השאלות שנשאל בו. ביטול שידורו של ריאיון עם פוליטיקאי בכיר מטעם חוסר עניין, הוא צעד חריג במיוחד בעולם העיתונאי.

מפלגת יש עתיד, צפויה להתרסק בבחירות לכדי מחצית כוחה ואף פחות מכך, על פי הסקרים. יאיר לפיד מתקשה מאוד לתת תשובות המניחות את דעת מצביעיו לגבי התנהלותו הכושלת במשרד האוצר והפרת רוב הבטחותיו לבוחרים. לאחר שכשל בהורדת יוקר המחיה, גרם להעלאת מחירי הדיור והעביר בלי חשבון כספים להתנחלויות, לפיד מעדיף להתמקד בנושאים מעורפלים כמו מלחמתו העתידית בשחיתות השלטונית, מאשר להתמודד מול השאלות הקשות.

יאיר לפיד מנהל קמפיין בחירות מאומץ מאוד כדי לא לרדת אל מספר מנדטים חד ספרתי, ולשם כך הוא מופיע מידי ערב בפני כמה מאות אנשים בכנסים שונים ברחבי הארץ. מדיווחים של משתתפים בכנסים אלו עולה, כי גם בפני הקהל האוהד לכאורה, מעדיף שר האוצר לשעבר לפזר הבטחות בחירות אודות פעילותו העתידית בכנסת, מאשר לענות תשובות ברורות לטענות נגדו. בנאומו בכנס באוניברסיטה העברית לפני כשבועיים, התפרצו לנאומו פעילים חברתיים כדי למחות על חיסול הדיור הציבורי בתקופת כהונתו, אולם לפיד השיב להם בציניות ולגלג על האג'נדה הפוליטית שלהם.

על פי 'דה-מרקר', הריאיון עם לפיד נערך בשבוע שעבר ביום שני, ואמור היה להיות משודר באותו יום בזמן שיא הרייטינג ב-8 בערב. לאחר הקלטת הריאיון פנו עורכיו למנכ"ל חברת החדשות, בטענה כי הם חשים אי נוחות משידור הריאיון החסר כל ערך עיתונאי, מחשש שייתפס כתעמולת בחירות עבור יש עתיד. המנכ"ל נענה לבקשת העיתונאים והורה על ביטול השידור.

'דה-מרקר' פנה למפלגת יש עתיד ולחברת החדשות של ערוץ 10, לשם קבלת תגובותיהם, אך משני הגופים לא נמסרה כל תגובה.