"זה האיום המורכב ביותר שיש לנו" אמר האלוף נועם תיבון, שסיים אמש את תפקידו כמפקד הגיס הצפוני • האלוף תמיר היימן שהחליפו בתפקיד, אמר כי "בדומה למתיחות שחווינו בשבועות האחרונים בצפון, יש להניח כי צפויים ימים מתוחים בקרוב"

אלוף תמיר היימן מונה אמש (ראשון) למפקד הגיס הצפוני, בטקס שנערך בלטרון במעמד מפקד פיקוד הצפון, אלוף אביב כוכבי. אלוף היימן יחליף בתפקידו את אלוף נועם תיבון, אשר מילא תפקיד זה במהלך שלוש השנים האחרונות ועתיד לפרוש מצה"ל.

אלוף כוכבי התייחס בדבריו לחשיבותו של הגיס הצפוני. "הקמתו מחדש של הגיס לאחר מלחמת לבנון השנייה אינה דבר מובן מאליו", הוא הסביר. "לגיס ישנה חיוניות בלתי רגילה ואין ספק בצורך של הגיס בהוויה הצבאית של פיקוד הצפון".

"זוהי זירה אחת עם שתי חזיתות – משפט זה קיבל תוכן שונה לחלוטין בחודשים האחרונים", הוסיף אלוף כוכבי. "ג'יהאד עולמי חוצה את שתי החזיתות הללו למעלה משנה וחצי, אבל חיזבאללה, ממש בשבועות האחרונים, חוצה את החזיתות האלה ובמספרים גבוהים. אלו זירות המנוהלות על ידי סוריה, אירן וחיזבאללה כזירה אחת".

אלוף תיבון התייחס גם הוא לאיומים בגבול הצפון, ואמר כי "לבנון תעסיק אותנו עוד שנים ארוכות, זהו האיום המורכב ביותר שיש לנו".

קרא עוד:

[postim]

הזירה הצפונית לא חדשה לאלוף היימן, ששירת בעברו כמפקד אוגדה 36 ובתפקידו האחרון שימש כראש חטיבת תורה והדרכה באגף המבצעים. "ימים מתוחים עברנו לאחרונה בצפון, ויש להניח כי ימים דומים צפויים בקרוב", הוא סיפר.

הרמטכ"ל בני גנץ התבטא לפני כשבוע בנוגע למתיחות המורגשת בתקופה האחרונה בגבול הצפון, והבהיר "אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו שהגזרה הצפונית תהיה פעילה מבחינת טרור של אויבנו וסביב זה אנחנו נצטרך לפעול".

מאז ירי הטיל שהרג 2 חיילי צה"ל בגבול הלבנוני, מגביר צה"ל את מצבת הכוחות הסדירים בפיקוד הצפון ונערך לאפשרות שיתפתח עימות כולל בגבול. במקרה וח"ו תפרוץ מלחמה בצפון, מי שיתפוס את הפיקוד על כלל החטיבות הפועלות הוא מפקד הגיס הצפוני החדש האלוף תמיר היימן "האתגר המרכזי הוא מוכנות גבוהה למלחמה" אמר היימן עם כניסתו לתפקיד. "המלחמה אינה רצויה, אך אם תכפה עלינו נבצע את המוטל עלינו במקצועיות, נחישות ותודעת אחריות גבוהה".