אינתיפאדה מאורגנת • הותר לפרסום: נחשפה תשתית טרור רחבה בא-טור

הותר לפרסום כי בחקירת השב"כ בשיתוף משטרת ישראל, נחשפה תשתית רחבה של תושבי ירושלים, נושאי תעודת ישראלית, המתגוררים בא-טור, אשר היתה מעורבת במספר רב של פיגועי טרור "עממיים" • עשרות פעילים היו מעורבים בשנה האחרונה בביצוע פעילות אלימה • מחקירתם עלה, כי ההתארגנות שמה לה למטרה לפגוע ברכוש ובנפש של התושבים היהודים
 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

חקירת השב"כ, בה הופללו עשרות פעילים, נפתחה בעקבות עלייה תלולה בפעילות הטרור בשכונת א-טור, הכוללת מספר גדול במיוחד של ידויי בקת"בים, זיקוקים ואבנים ואף השלכת מטענים לעבר כוחות הביטחון ובתי היהודים בא-טור בעת האחרונה.

מחקירות הפעילים עלה כי החל מיולי 14' פעלה בשכונה תשתית, שבראשה עמד חליל מרוואן ג'יוסי, יליד 94', תושב א-טור, פעיל פת"ח. חברי התשתית היו מעורבים במס' רב של אירועים בהם יידו מטעני צינור מאולתרים, עשרות בקת"בים, וכן נורו זיקוקין והושלכו אבנים על כוחות משטרה ולעבר בתי תושבים יהודים בשכונה.

בנוסף, חברי התשתית היו מעורבים בתקיפת רכב משטרתי לפיזור הפגנות בשכונה באוגוסט 14'. כתוצאה מהתקיפה התדרדר הרכב לתהום, ונהגו חולץ ממנו בידי חבריו השוטרים.

קרא עוד:

[postim]

בהמשך החקירות עלה עוד, כי לאחר מעצרו של חליל ג'יוסי בספטמבר 14', הוביל את פעילות התשתית, בכר עבד אלמע'רבי, יליד 92', פעיל פתח, אשר תחת פיקודו המשיכו חברי התשתית בפעילותם עד ינואר 15'. בכר אף היה מעורב בייצור מטענים, וכן היה אחראי על מימון פעילותה של התשתית ועל אספקת בקבוקי תבערה וזיקוקים לחברי התשתית לצורך פעילותם.

במהלך החקירות עלה כי עשרות פעילים היו מעורבים בשנה האחרונה בביצוע פעילות אלימה, חלקה במאפיינים חמורים, שעלולים היו להסתיים במוות או בפציעה קשה של אזרחים ושל אנשי כוחות הביטחון. עוד עלה, כי ההתארגנות, שפעלה באופן סדור, שמה לה למטרה לפגוע ברכוש ובנפש של התושבים היהודים ובאנשי כוחות הביטחון.

היום הוגשו לבית המשפט המחוזי בירושלים כתבי אישום נגד חמישה מהמעורבים, ובימים הקרובים יוגשו כתבי אישום נגד מעורבים נוספים בתשתית, אשר מייחסים להם עבירות חמורות. בשב"כ ובמשטרת ירושלים אמרו כי ימשיכו לפעול לסיכול פעילות הטרור העממי בא-טור, ובשאר אזורי העיר.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן