מקורות המקורבים לחיזבאללה אמרו לעיתון, כי הארגון תכנן לרצוח את אולמרט כנקמה על חיסול מורניה • לא ברור אם החיסול היה אמור להתבצע בתקופת כהונתו של אולמרט כראש הממשלה • בכיר חיזבאללה שריגל למען ישראל סיכל את המזימה

העיתון 'אל-ערבי אל-ג'דיד', היוצא לאור בלונדון בשפה הערבית, מדווח הבוקר מפי "גורמים פוליטיים המצויים בקשר עמוק עם חיזבאללה", כי ארגון הטרור השיעי תכנן בעבר פעולה להתנקשות בחייו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.

הדיווח לא כלל פרטים נוספים על המועד שבו תוכננה ההתנקשות וכיצד סוכלה, ולא אומת על ידי אף גורם, אולם העיתון הבטיח להביא מידע חדש בהמשך.

חיזבאללה הבטיח לנקום קשות בישראל על חיסולו של עימאד מורניה, אשר היה ראש הזרוע הצבאית של הארגון והאיש השני בחשיבותו בו. מורניה חוסל לפני שבע שנים בדיוק, בתקופת כהונתו של אולמרט כראש הממשלה, על ידי פיצוץ מטען נפץ במכוניתו בדמשק. על פי פרסום בארצות הברית לאחרונה, החיסול בוצע בשיתוף פעולה של המוסד הישראלי עם ה-CIA האמריקני.

קרא עוד:

[postim]

לטענת העיתון הלונדוני, מזימת ההתנקשות באולמרט סוכלה על ידי בכיר חיזבאללה מוחמד שוורבא, אשר נעצר לפני מספר חודשים על ידי ארגונו והואשם בריגול למען ישראל. שוורבא, אשר בעבר היה מאבטחו של נסראללה, שימש כראש ענף במנגנון פיגועי החוץ '910' של חיזבאללה, ומונה לתפקידו הבכיר מיד לאחר ההתנקשות במורניה.

"בכיר חיזבאללה סייע לישראל בחיסול מורניה"

על פי האתר 'סטופ 910', העוקב אחר פעילות מנגנון פיגועי החוץ של חיזבאללה, המנגנון החשאי אשר שוורבא עמד בראשו משול ליחידת עילית: אנשיו נבחרים בקפידה, בתהליך איתור, מיון וסינון הדוק ביותר. היחידה מחולקת לצוותים, אשר כל אחד מהם מונה כמה פעילים. יש הקפדה נוקשה על מידור, כדי לצמצם את סכנת החדירה וההסתננות של גורמי ביון זרים, ובראשם ה-CIA האמריקני, ה-MI6 הבריטי והמוסד הישראלי, הנחשבים כבעלי היכולות הטובות ביותר בתחום.

לדברי גורמים בארגון הלבנוני, שוורבא הוא זה שפנה לישראל והציע לה את שירותיו. הוא העביר מידע למודיעין הישראלי במשך שנים ארוכות, וסייע בסיכול פעולות הנקמה הרבות שתוכננו אחרי ההתנקשות במורניה ובמעצר של פעילי חיזבאללה במדינות שונות ברחבי העולם, בין השאר באזרבייג'ן ובפרו. הגורמים אף טענו כי שוורבא סייע לישראל במבצע החיסול עצמו.

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה הצהיר מספר פעמים כי ארגונו מחויב לנקום את מותו של מורניה, ואף הזהיר אישית את ראשי מדינת ישראל כי הם יעד להתנקשות. "אני אומר למנהיגי הציונים, עליכם לחשוש תמיד לראשיכם, בכל מקום בעולם, משום שדמו של מורניה לא נשפך לשווא", הזהיר בנאום טלוויזיה בעבר. נסראללה ציין כי הנקמה "תבוצע במועד המתאים".