סגנית השר קירשנבאום החשודה בלקיחת שוחד, אמרה בחוג בית של ישראל ביתנו, כי קודם התפוצצות פרשת השחיתות סוכמה עסקה סודית בין מנהיגי מפלגות המרכז: כחלון, לפיד וליברמן, להקמת גוש חוסם אשר ידיח את נתניהו מראשות הממשלה לאחר הבחירות

חודש לאחר פרסום החשדות לפרשת השחיתות הגדולה במפלגת ישראל ביתנו, מספרת האישה החזקה בישראל ביתנו, מזכ"לית המפלגה וסגנית שר הפנים פאינה קירשנבאום, על הדיל שנרקם להחלפת ראש הממשלה נתניהו לאחר הבחירות.

קירשנבאום נאלצה להודיע לא מכבר על פרישה מהחיים הפוליטיים, לאחר שנחשדה על ידי המשטרה במתן טובות הנאה ותקציבים לגופים שונים, בתמורה למינוי מקורביה ושוחד רב לכיסה. הפרשה שנחשפה הוגדרה על ידי רשויות האכיפה כאחת מפרשיות השחיתות החמורות ביותר בישראל מאז ומעולם, וקירשנבאום אף כונתה על ידי גורמים במשטרה כ'ראש ארגון פשע'.

קרא עוד:

[postim]

בחוג בית סגור, דיברה קירשנבאום בגילוי לב על תכניותיה של ישראל ביתנו לממשלה הבאה, אשר ירדו לטמיון עם חשיפת הפרשה וקריסתה של המפלגה בסקרים. הח"כית הקרובה לליברמן חשפה את מה שנלחש מפה לאוזן זמן רב: דיל אשר נרקם בין ראשי מפלגות המרכז – משה כחלון, יאיר לפיד ואביגדור ליברמן, להקמת גוש חוסם אשר ימליץ לנשיא לאחר הבחירות להטיל את הרכבת הממשלה על ליברמן.

התכנית: פרישה של נתניהו והצטרפות הליכוד לממשלת ליברמן

בהקלטות אשר פורסמו בחדשות 2 נשמעת קירשנבאום מספרת: "לפני הפרשה הזו הסקרים ניבאו לנו בין 16 ל-18 מנדטים וסיכמנו על בלוק עם כחלון ויש עתיד – בלוק מרכז".

חלק מרכזי בתכנית היה פרישתו של ראש הממשלה נתניהו מהחיים הפוליטיים לאחר שלא תוטל עליו הרכבת הממשלה: "לבלוק הזה, בהנחה שנתניהו היה פורש, היינו מחברים את הליכוד ויוצרים בלוק לאומי גדול שבהחלט יכול לפתור הרבה בעיות ולהוביל הרבה מהלכים", אמרה. היא הסבירה כי המהלך הזה היה אפשרי על פי החוק, מכיוון שהרכבת הממשלה אינה מוטלת על ראש המפלגה הגדולה ביותר אלא על בעל הסיכויים הגדולים ביותר להרכיב ממשלה.

הנימוקים להחלפת נתניהו הם פשוטים, "אני לא רואה שלביבי יש איזושהי תכנית, או שהוא לא מציג אותה. הבחור הזה באמת לא מקבל החלטות. ב-6 שנים הוא לא קיבל החלטה מהותית ומשמעותית"

כחלון ולפיד: לא היו דברים מעולם

יש לציין כי אמירתה של קירשנבאום אודות 16 עד 18 מנדטים שניבאו הסקרים לישראל ביתנו אינה נתמכת במציאות. למעט סקר אחד שהעניק למפלגה 15 מנדטים, ברוב הסקרים היא קיבלה בין עשרה לשנים עשר מנדטים, לפני התפוצצות פרשת השחיתות.

בהתייחסה להרכב הממשלה הבאה על פי הנראה כיום, הבהירה קירשנבאום כי "ישראל ביתנו תשב רק בממשלת ימין. אופציה של ממשלת שמאל לא קיימת, הם לא יצליחו להרכיב קואליציה ולא מצליחים להגדיל את הגוש הזה". היא הוסיפה כי לדעתה אין טעם בממשלת אחדות עם המחנה הציוני.

במפלגת יש עתיד מסרו בתגובה לדברים כי "לא היו דברים מעולם" וממפלגתו של משה כחלון נמסר: "כולנו קמה כדי לנצח את משבר הדיור ויוקר המחיה, ולא כדי לעשות דילים". בישראל ביתנו סירבו להגיב לדברים.