ליברמן נגד הח"כים הערבים: מייצגים ארגוני טרור

שר החוץ אביגדור ליברמן תקף היום (ג') בחריפות את חברי הכנסת הערבים שביקרו אצל בכיר הג'יהד האיסלמי, עדנאן חאדר, בעת ששבת רעב וכינה אותם: "נציגים של ארגוני הטרור בכנסת"

שר החוץ אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו) תקף היום (ג') בחריפות את חברי הכנסת הערבים שביקרו אצל בכיר הג'יהד האיסלמי, עדנאן חאדר, בעת ששבת רעב וכינה אותם: "נציגים של ארגוני הטרור בכנסת".

קרא עוד:

[postim]

במהלך יום עיון שקיימה היום 'ישראל ביתנו' בכנסת בנושא שינוי שיטת הממשל אמר ליברמן: "אני שומע כל מיני חברי כנסת ערבים שעומדים בראש ההפגנות בעד אותו טרוריסט מהג'יהאד האיסלאמי ששבת רעב, אך לא ראיתי אף אחד מהם מנסה לזעזע את אמות הסיפים כשמדובר ברצח של אלפים בסוריה".

שר החוץ אף שאל\תהה: "את מי הם מייצגים. עד כדי כך יצר ההתאבדות חזק אצלנו שאנו מוכנים מוכנים לעצום עיניים?".

לדברי ליברמן, במקום להיות נציגים של בוחריהם הפכו הח"כים הערבים לנציגות של ארגוני הטרור בכנסת. "מדובר בבגידה באומה הערבית, מדובר בבגידה באזרחי סוריה ומדובר בבגידה במדינת ישראל", הוסיף ליברמן.

"הם מגינים על נציג הגי'האד האיסלמי במקום לגנות רצח אלפים. האם הם בכלל נאמנים למדינה ורשאים להיות נציגים בכנסת? האם הם מקבלים את קיום המדינה?", שאל ליברמן לקול תשואות הקהל באודיטוריום בכנסת שהורכב ברובו מתומכי ישראל ביתנו.

כנס שינוי שיטת הממשל

הכנס לשינוי שיטת הממשל התקיים ביוזמתו של סגן שר החוץ דני אילון, וכלל דיונים בוועדות הכנסת ובאולם המליאה. במהלך הכנס הציג ליברמן את רעיונותיו לשינוי שיטת הממשל.

ליברמן הדגיש כי מדובר ברעיונות שישראל ביתנו מקדמת כבר מיום הקמתה והם אינם קשורים למיזם ש'דוחף' ראש המוסד לשעבר מאיר דגן עם תנועת 'יש סיכוי' – החותרת לשינוי שיטת הממשל.

שר החוץ ליברמן אמר כי מפלגתו דוגלת בהנהגת משטר נשיאותי שבו בקבינט יכהנו אך ורק שרים מקצועיים שאינם חברי כנסת. "נשיא שיבחר ישירות על ידי העם יקים ממשלה שכולה מקצועית. אף שר לא יהיה חבר כנסת. הוא יביא את הכוחות הכי טובים בשוק ואז הוא גם לא יצטרך לקבל את אישור הכנסת למינוי השרים", הסביר.

עוד אמר ליברמן, כי מפלגתו מציעה שאישור התקציב לא יהיה הצבעת אמון בממשלה. "כיום אם התקציב לא עובר הולכים לבחירות. אנחנו רוצים להציע שגם אם התקציב לא עובר הממשלה לא נופלת".

ההצעה של ישראל ביתנו כוללת גם: הגדלת אחוז החסימה, אפשרות להפיל את הממשלה בהצבעת אי אמון רגילה בכנסת וכן הקמת בית משפט לחוק וכינון חוקה לישראל.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *