ראש אמ"ן לשעבר והמועמד לשר הביטחון מטעם מפלגת המחנה הציוני, תקף היום את ראש הממשלה נתניהו על כישלונותיו בתחום המדיני-ביטחוני • "האיש שהשווה את חמאס לדאע"ש נשא ונתן עם החמאס ושחרר מחבלים יותר מכל ראש ממשלה לפניו"

קמפיין המחנה הציוני משנה כיוון: ראש אמ"ן לשעבר, אלוף במיל. עמוס ידלין, אשר מיועד על ידי יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג לכהן כשר הביטחון אם מפלגתו תנצח בבחירות, אמר היום דברים קשים במיוחד על כישלונותיו של נתניהו בתחום המדיני-ביטחוני.

בראיון ל-ynet אמר ידלין, כי אסטרטגיית ההפחדה של נתניהו והליכוד מפני השתלטות גורמי טרור על המדינה אם לא ינצחו בבחירות, כבר אינה עובדת. "נתניהו הפסיק להפחיד אותנו. המיתוס שנתניהו הוא מר ביטחון הוא בלוף".

ידלין התייחס לפרסום התעמולה של הליכוד בו נראים מחבלי דאע"ש דוהרים לירושלים, במסר כביכול ניצחון השמאל הוא מתנה לטרוריסטים, ואמר כי מדובר במסר של הפחדה ברמה מאוד נמוכה.

קרא עוד:

[postim]

לגופם של דברים, הסביר ידלין, כי נתניהו שם, ובצדק, את נושא הגרעין האיראני בראש סדר העדיפויות הביטחוני של ישראל. "לאחר 6 שנים בהם הוא מוביל את המאבק, האיראנים הגיעו למעמד של מדינת סף גרעינית, המאפשר להם לייצר פצצת גרעין ברגע שיחליטו על כך".

לטענתו, בניגוד לראשי הממשלה שקדמו לו, נתניהו גרם נזק כפול: הוא לא הצליח למנוע את התגרענותה של איראן, ובמקביל גרם נזק אדיר לנכס האסטרטגי ביותר של ישראל – היחסים עם ארצות הברית.

"לא נתפשר בנושאי ביטחון"

בעניין המלחמה בחמאס טען ידלין, כי ראש הממשלה, אשר לפני היבחרו ב-2009 הבטיח כי יהיה 'חזק מול החמאס' וימגר את ארגון הטרור האיסלאמי השולט בעזה, היה בסופו של דבר האיש החלש ביותר מולו. "היו לנו רקטות במשך 50 יום על מדינת ישראל, נתב"ג נסגר לראשונה בתולדותיו בשל איום רקטי של ארגון טרור, והוא אף שחרר רוצחים עם דם על הידיים בכמות שלא שחרר אף ראש ממשלה לפניו"

כיפת ברזל צילום דוצ50 יום רקטות על מדינת ישראל. כיפת ברזל בפעולה

הספק-פוליטיקאי לעתיד הבטיח כי ממשלת השמאל תשמור על הביטחון יותר מאשר ממשלת הימין. "תהיה לנו האפשרות שלא להתפשר בנושאי ביטחון כי אנחנו נהיה הרבה יותר מתונים בנושא המדיני. העולם יבין שאנחנו לא רק מדברים כמו נתניהו על שתי מדינות אלא אנחנו נעשה ניסיון להגיע לזה. יכול להיות שלא נצליח, אני בכלל לא בטוח שאבו-מאזן הוא פרטנר – אבל אנחנו ננסה והעולם יידע שניסינו", הכריז ידלין.

עם הדשדוש המתמשך של קמפיין המחנה הציוני ועליית הליכוד בסקרים, הוזעק האסטרטג ראובן אדלר להציל את מסע הבחירות של המפלגה המנסה לכבוש את השלטון. בין השאר דווח כי התעמולה שהתמקדה עד כה במסרים כלליים מדי וחברתיים, תופנה לעבר התחום הביטחוני, בו ינסו מנהיגי השמאל לשכנע את הציבור כי נתניהו נכשל גם בנושא שהוא מתפאר בו בניסיונו ובמומחיותו, וכי ממשלת השמאל תהיה טובה יותר לביטחון ישראל מאשר ממשלת הימין.