עלות ההסכם: כ-200 מיליון ₪ ב-3 שנים • ההסכם כולל תוספות שכר, השתתפות בתשלום לגני הילדים, תשלום שנתי בגין קייטנות והטבות נוספות • שכר המינימום בחברה יעמוד על 5% מעל שכר המינימום הקבוע בחוק, ויעודכן ב-1% כלפי מעלה בכל שנה

לאחר משא ומתן בן שנה וחצי בין חברת הסלולר הגדולה בישראל לבין ההסתדרות, הודיעו הצדדים על חתימת הסכם קיבוצי בין עובדי החברה וההנהלה. זהו ההסכם הקיבוצי השני בענף הסלולר, אחרי חברת פלאפון.

ההסכם ארוך ומפורט, וכולל הטבות משמעותיות לעובדי החברה. הסעיף הבולט והתקדימי הוא שיתוף העובדים ברווחי החברה: 12.5 אחוזים מכל סכום שתרוויח החברה מעבר ל-100 מיליון שקלים ברבעון, יחולקו לעובדים כמענק השתתפות ברווחים. כמו כן, תמריצי העובדים יכללו לחישוב ההפרשות הפנסיוניות.

קרא עוד:

[postim]

עוד מההסכם: שכר המינימום בחברה יעמוד על 5% מעל לשכר המינימום הקבוע במשק ובכל שנה יעלה שכר המינימום בעוד אחוז. העובדים בסלקום יקבלו תוספת שכר שנתית דיפרנציאלית של 3.1% בממוצע בשנה הראשונה ו-3% בשנה השנייה והשלישית. 1.25% מהתוספת תהיה קבועה והשאר בהתאם להישגים. במסגרת ההסכם הוגדלו גם זמני ההפסקות ב-30% ומכסת ימי החופשה של העובדים תכלול את ה-1 במאי כיום בחירה.

מענק של 1,000 שקלים בשנה לבעלי ותק של 3 שנים

כל העובדים השעתיים בסלקום, אשר השלימו 4 שנות עבודה בחברה, יהיו זכאים מעתה לעבור לעבוד במתכונת חודשית. גיל עובדי החברה הזכאים לבדיקות סקר דו שנתיות ללא תשלום הורד ל-40 והם יוכלו לבחור בין סקר בריאות לסקר לאבחון ומניעת מחלת הסרטן.

ההסכם מעניק גם תוספות שכר בסעיפים כמו ימי הבראה, ביגוד, תוספת ותק וקרן השתלמות.

גם הנוהל אשר נהג בחברה עד היום, לפיו כל אם שתחזור מחופשת לידה לעבודה במשרה מלאה, תהיה זכאית להפחתת שעה מיום עבודתה, ללא שינוי בתנאי שכרה, עד הגיעו של הילד לגיל שנה, זכה לסעיף מיוחד ועוגן בהסכם.

"ככל שהחברה תרוויח יותר, כך ייהנו העובדים יותר מהצלחתה"

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן בירך היום את העובדים ואמר: "ההסכם הקיבוצי בסלקום הינו הישג חשוב ששם את ההון
האנושי במרכז ומבטיח את ביטחונם התעסוקתי של העובדים. אני מבקש לברך את ועד עובדי החברה, בראשות מיה יניב, על הנחישות והאחריות שהם הפגינו לאורך הדרך ולהודות למובילי המשא ומתן. בהזדמנות זו מגיעה תודה גם להנהלת סלקום, בראשות המנכ"ל ניר שטרן, על התנהלות בהוגנות לקידום ההסכם הקיבוצי. ההסכם מגלם ערכים של רווחה, בטחון תעסוקתי וצמצום פערים".

ניר שטרן, מנכ"ל סלקום, אמר כי ההסכם יאפשר לעובדים וההנהלה להמשיך ולשמור על איתנותה העסקית של הקבוצה. "מדובר בהסכם פורץ דרך במשק הישראלי בשל רתימת העובדים לתוצאות העסקיות של החברה. אני משוכנע כי החיבור בין הצלחת החברה לכלל העובדים יהווה נדבך משמעותי בהצעדת החברה קדימה. ככל שהחברה תרוויח יותר, כך ייהנו העובדים יותר מהצלחתה. ההסכם מהווה אף הישג מרשים בדרך השגתו שבסיסה שותפות, שקיפות והידברות פתוחה בין השותפים".

סלקום היא חברת הסלולר הגדולה בישראל, ומרוויחה עשרות ואף מאות מיליוני שקלים בכל רבעון. החברה התרחבה לפני מספר שנים לתחום הקווים הנייחים, כאשר רכשה את חברת '013 נטוויז'ן'. כיום, עם הגברת התחרות וירידת הרווחיות בענף הסלולר, מנסה החברה להתרחב לתחומי תקשורת נוספים.