ההודעה על התפטרות ראש מערך ההסברה, שהיה אחד המתלוננים בפרשת נתן אשל, פורסמה לאחר שראש הממשלה נזף במתלוננים: "אני מאוכזב שלא שיתפתם אותי"

משבר אמון בלשכה: ראש מערך ההסברה בלשכת נתניהו, ד"ר יועז הנדל, התפטר הערב (ג') מתפקידו בעקבות הביקורת שהפנה ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כלפי בכירי הלשכה. כך מדווח הערב כתב ערוץ 2, אודי סגל.

קרא עוד:

[postim]

בלשכת ראש הממשלה סירבו להגיב לידיעות. אך גורמים המקורבים ללשכה טענו כי "ההתפטרות עדיין אינה סופית".

כזכור, לפני יומיים הודיע ראש הלשכה של נתניהו, נתן אשל, על התפטרותו מהלשכה. בעקבות התפטרותו מונה גיל שפר לראש לשכתו של ראש הממשלה נתניהו.

מדיווחים שמתפרסמים הערב עולה כי גם מזכירו הצבאי של נתניהו, יוחנן לוקר, עומד לעזוב את תפקידו בקרוב.
הערכות שונות מדברות על כך שגם מזכיר הממשלה צבי האוזר יתפטר מתפקידו.

ראש מערך ההסברה בלשכת נתניהו, יועז הנדל.

ראש מערך ההסברה בלשכת ראש הממשלה יועז הנדל (צילום: פלאש 90)

אז, לאן הולכת לשכת נתניהו?

ביטוי נוסף ליחסים הקשים בין נתניהו להאוזר, ניתן לראות בנזיפה הפומבית של נתניהו במזכיר האוזר, כפי שתועדה בסרטון שפירסם היום ערוץ הכנסת, וצולם בפתח ישיבת הממשלה השבועית.

מדי שבוע, בפתח ישיבת הממשלה, מתחוללת המולה עם כניסתם של כלי התקשורת לחדר לתצלום השבועי. לפני כשבועיים, ההמולה הפריעה לנתניהו לשאת את דברי הפתיחה לישיבה, והוא העיר בכעס לצלמים ולנוכחים שהכניסה והיציאה המתמדת של כלי התקשורת אינה ראויה ומפריעה לו לדבר. השבוע, כך לפי הסרטון שפורסם, המחזה חזר על עצמו, אך הפעם נתניהו הפנה את הביקורת למזכיר הממשלה שישב על ידו.

עם כניסת הצלמים, ביקש האוזר, "אם אפשר, לסגור את הדלת כשראש הממשלה מדבר". לנתניהו זה לא הספיק: "לא אם אפשר, פשוט לנעול את הדלת. תשים שם אדם שלא יתן להיכנס", אמר נתניהו למזכיר הממשלה, ואף הורה לו "תדאג שיהיה לך מנעול. פשוט תדאג, תנעל. ביקשתי את זה בפעם הקודמת. פשוט בצעו. כל דבר פה זה המלצות", אמר נתניהו בחוסר שביעות רצון ניכר.

מזכיר הממשלה צבי האוזר עם ראש הממשלה.

מזכיר הממשלה האוזר בשיח סוד עם ראש הממשלה (צילום: פלאש 90)