תרגיל ענק דימה אירוע רב נפגעים ברכבת הקלה בירושלים

בתרגיל של משטרת ירושלים שנערך אמש בעיר לקחו חלק כוחות מד"א, צוותי כיבוי אש, צה"ל ומערך האבטחה של הרכבת הקלה • התרגיל בחן את מוכנות הכוחות להתמודדות עם אירוע רב נפגעים ברכבת הקלה בשתי זירות שונות

 • החברותא של גרינבוים מספיד:"היה קופץ משמחה בעת הלימוד"

  תוכן מקודם

 • טעים להכיר- שוקו תנובה מתחדש בעיצוב ובטעם! תנובה משדרגת את השוקו במיוחד בשבילכם, באריזה חדשה וטעם נהדר!

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

משטרת ישראל בשיתוף עם צוותי מד"א, כוחות כיבוי אש, צה"ל ומערך הביטחון של הרכבת הקלה ערכו אמש תרגיל מיוחד המדמה אירוע רב נפגעים ברכבת הקלה בירושלים.

התרגיל נערך ב-2 זירות , הראשונה בשדרות הרצל בירושלים, סמוך להר הרצל שם נערכה הדמיה של רכב הפוגע ברכבת הקלה והשנייה ברחוב הטורים פינת יפו שם נערכה הדמיה של פיצוץ וירי ברכבת.

התרגיל כלל חילוץ של נפגעים מתוך הרכבת והענקת טיפול ופינוי נפגעים מדומים מתוך הרכבת. בתרגיל לקחו חלק כוחות רבים של מד"א בהם המוקד המבצעי של מרחב מד"א ירושלים, בעלי תפקידים במד"א ועשרות חובשים ופאראמדיקים שהגיעו לזירת האירוע עם אופנועי מד"א, אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ ותחנת אירוע רב נפגעים ניידת.

שלמה פטרובר, מנהל מרחב ירושלים במד"א: "מדובר בתרגול של אירוע רב נפגעים שהמתווה שלו נמצא ברכבת הקלה, כלי תחבורה חדש בעיר ירושלים ובמדינת ישראל בכלל שחשוב לתרגל עליו לאור המבנה הייחודי שלו. זהו תרגיל שתוכנן זמן רב ולקחו בו חלק כלל גורמי הביטחון וההצלה איתם אנו עובדים בשיתוף פעולה מלא ביום יום. צוותי מד"א מתרגלים לאורך כל השנה מענה לאירועים שונים וערוכים לכל תרחיש בזמן קצר"

מנכ"ל מד"א רמ"ג אלי בין: "מד"א כארגון ההצלה הלאומי של ישראל עובד בשיתוף פעולה עם כלל גורמי ההצלה והביטחון ומוכן תמיד לטיפול בכל אירוע. התרחיש של אירוע ברכבת הקלה אינו תלוש מן המציאות ואני שמח שהתרגיל הסתיים בהצלחה וכי כלל הכוחות מוכנים וערוכים לטפל במקרה אמת במידת הצורך".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן