רב הכותל: הוואקף מסית וגורם למתח מיותר

לאחר תקופה ארוכה של עבודות יסודיות ונרחבות, נפתחו החודש חדרי השירותים החדש ליד הכותל המערבי, לרווחת המוני המתפללים והמבקרים • הפלסטינים: "מדובר במזימה יהודית לפגוע ברגשות המוסלמים" • הרב שמואל רבינוביץ מאשים בתגובה את מנהיגי הוואקף בפוליטיזציה של הצרכים האלמנטריים במקום המקודש ביותר ליהדות

 • שלא תדעו, אבל אם חלילה כן, אז כדאי שתדעו!

  תוכן מקודם

 • עיסקה עם גדולי הדור! הזדמנות של פעם בשנה

  תוכן מקודם

 • מרן שה"ת שולח אליך את שטר הפרנסה

  תוכן מקודם

 • יש לך כסף. מגיע לך יחס של כבוד

  תוכן מקודם

רב הכותל שמואל רבינוביץ גינה היום בחריפות את ניסיונות הוואקף הפלסטיני בהר הבית להצית אש ולגרום למתח מיותר בלא כל עילה ממשית.

בכירים פלסטיניים בהר הבית טענו כי הרחבת השירותים ליד הכותל המערבי נועדה לחלל את המקומות הקדושים למוסלמים, וכי מדובר בפגיעה ברגשות הדתיים של כלל המוסלמים ברחבי העולם.

קרא עוד:

[postim]

הרב רבינוביץ כתב בהודעתו, כי "מצער שפעולה מינימלית אשר נועדה לשרת את הצרכים של המבקרים בשריד בית המקדש, הופכת לנושא שנוי במחלוקת ועילה למתח מיותר". רב הכותל קרא להגביר את החינוך על המקומות הקדושים לעם היהודי, כדי למנוע את ההסתה.

שיפוצים נרחבים לרווחת מיליוני המתפללים

במסגרת השיפורים ש'הקרן למורשת הכותל המערבי' מבצעת לטובת ציבור פוקדי הכותל המערבי, נפתחו לפני כשבועיים חדרי שירותים חדשים ומפוארים בבניין "בית שטראוס" בצדה הצפוני של רחבת הכותל המערבי.

שירותים 1

את הכותל המערבי פוקדים מדי שנה 11 מיליון מבקרים. שיפוץ השירותים והגדלת מספר התאים נועדו על מנת לשרת את הבאים בצורה מכובדת וללא המתנה, כשהם מעוצבים בצורה מפוארת וייחודית המציגה שילוב של חללים עתיקים עם בניה חדשה.

בשל היות חדרי הנוחיות ממוקמים בתוך מבנה ארכיאולוגי עתיק, נמשכו עבודות השיפוץ במשך תקופה ארוכה בפיקוח רשות העתיקות, תוך השקעה של משאבים רבים, על מנת שלא לפגוע בשימור המקום, ומאידך כדי להנגישו בצורה הראויה ביותר עבור באי הכותל.

במבנה שנפתח, הוכפלו תאי השירותים לטובת המשתמשים ונוספו להם עמדות החתלה וחדרים לטיפול בתינוקות. שירותי הניקיון אף הם תוגברו במגמה לשמר את ההיגיינה במקום בצורה המיטבית.