שמעון גפסו וסגנו לשעבר עדי ברקו, הואשמו בהתניית עבודתה של עובדת העירייה בהצטרפות קרוב משפחתה לקואליציה • גפסו ייזכר לטובה על פעליו הרבים למען הקמת וביסוס היישוב החרדי בהר יונה שבעירו

בית המשפט המחוזי בחיפה, הרשיע הבוקר את ראש העירייה המושעה של נצרת עילית, שמעון גפסו, ואת סגנו לשעבר, עדי ברקו, בעבירה של קבלת שוחד.

על פי כתב האישום, התנו גפסו וברקו את המשך העסקת קרובת משפחתו של חבר מועצת העיר, סמיון ברון, בחברה הכלכלית העירונית, בהצטרפותו של ברון לקואליציה העירונית או לחילופין בהתפטרותו ממועצת העיר.

השופט עודד גרשון, שזהו פסק הדין האחרון בקריירה השיפוטית שלו, קבע כי התניית המשך ההעסקה בהתפטרותו של חבר המועצה, כמוה כלקיחת שוחד. הטיעונים לעונש יישמעו בבית המשפט בעוד עשרה ימים.

בית המשפט השעה את ראש העיר, הבוחרים החזירו אותו לתפקידו

שמעון גפסו נבחר לראשות העיר נצרת עילית ב-2008. גפסו בלט במאמציו לייהד את העיר, ונקלע למספר סערות תקשורתיות לאחר שלא הסכים להצבת סמלים נוצריים בעיר והתנגד לפתיחת בית ספר ערבי. גפסו פעל רבות למען היישוב החרדי בעיר, והצהיר בכל הזדמנות כי הוא מעוניין בקהילה חרדית גדולה בנצרת עילית ובבואם של עשרות אלפי יהודים חרדים להתיישב בעיר.

קרא עוד:

[postim]

ב-2013, לקראת סוף כהונתו הראשונה, הוגש נגדו כתב אישום בגין לקיחת שוחד. בית המשפט קבע אז כי על מועצת העיר להחליט אם להעבירו מתפקידו. לאחר שהמועצה דחתה את ההצעה להדיחו, החליט בית המשפט בעצמו על השעייתו למספר חודשים, אולם התיר לו להתמודד בבחירות שנערכו זמן קצר לאחר מכן. על אף התערבות בית המשפט, גפסו ניצח שוב בבחירות, אך כשבועיים בלבד לאחר שנבחר שוב, נעצר פעם נוספת בחשד לפרשת שוחד שנייה. לפני כשנה החליט משרד הפנים להשעותו עד לסיום משפטו, וכעת, לאחר שהורשע, כבר לא יוכל לחזור לתפקידו.

בתיק השוחד הנוסף אשר מתנהל נגד שמעון גפסו, הוא מואשם כי הבטיח תפקידים לפעילים שעבדו אתו בבחירות 2008. על פי כתב האישום, גפסו פעל להעניק תפקידים בעירייה לשני פעילים שסייעו לו בבחירות.

גפסו אמר בתגובה להרשעתו: "קיוויתי לתוצאה אחרת, אבל בית המשפט אמר את דברו. אני לא מתחרט על דברים שעשיתי. במשך שש שנים הקמתי עיר לתפארת. נבחרתי פעמיים בבחירות דמוקרטיות וכשבנאדם הולך בשדה מוקשים לפעמים הוא עולה על מוקש".