השופט מאר לעותרים כי מוטב להם למשוך את העתירה מאשר להפסיד בה בבית המשפט • הארגון בתגובה: "צר לנו על נתניהו, אשר יצטרך למצוא עכשיו ספין חדש כדי לחפות על כישלונותיו המתמשכים"

בהודעה שהגישו היום באי כוחה של מפלגת הליכוד לבית המשפט, הודיעה המפלגה כי היא מושכת את העתירה שהגישה נגד מפלגת 'המחנה הציוני' וארגון השמאל V15.

ההחלטה למשוך את העתירה התקבלה על פי המלצת השופט צבי סגל, אשר העיר כי קיים קושי ראייתי ברור בהוכחת הקשר בין מפלגת השמאל לארגון המחשיב את עצמו כלא-מפלגתי.

קרא עוד:

[postim]

במסיבת עיתונאים שקיימו נציגי הליכוד לפני כשבועיים, טען עו”ד דוד שמרון כי “נעשה על ידי מפלגת העבודה והשמאל ניסיון לקנות שלטון בכסף… מיליוני דולרים שמקורם באנשי שמאל מחו”ל מוזרמים כעת לממן את הקמפיין להפלת בנימין נתניהו והליכוד”.

שמרון האשים כי “שני החוקים, חוק מימון מפלגות וחוק בחירות (דרכי תעמולה) נעברו ברגל גסה על ידי מפלגת העבודה והתנועה שרצות יחד תחת הכותרת המחנה הציוני, על ידי מרצ ועל ידי שורה של גופים וארגונים בהם ארגון ניצחון 2015. הארגון מגייס כספים ומבצע פעילות תיאום ארגוני וביצוע תעמולה כהגדרתה על ידי מבקר המדינה גולדברג שכיהן בעת פרשת עמותות ברק. V15 מעודד אנשים להצביע נגד הליכוד, כלומר מבצע תעמולה אסורה”.

הליכוד: זיקה פוליטית מובהקת, פרשת העמותות 2

בליכוד ניסו לקשור בין מפלגת המחנה הציוני לבין הארגונים, ואמרו כי “שניים מהמועמדים לכנסת הם מראשי ‘קול אחד’, יואל חסון ודני עטר. שניהם מועמדי המחנה הציוני לכנסת והם מראשי קול אחד שמממנת את V15".

על פי תפיסת הליכוד, "יש כאן זיקה פוליטית מובהקת. אנחנו רואים כאן פעולה עבריינית שתכליתה קניית בחירות בכסף שאין להשתמש בו. המימון של V15 על ידי הקרן החדשה לישראל – תאגיד שמממן תאגיד שמממן מפלגה. זאת הפרה של כללי המימון וגם בעבירות פליליות של ממש”.

בארגון V15 הכחישו את טענות הליכוד והשיבו כי מדובר בארגון פוליטי א-מפלגתי, אשר שם לו למטרה להחליף את השלטון בישראל מבלי לתמוך במועמד כזה או אחר. בארגון מסבירים כי הוא אינו קשור לאף גורם מפלגתי בארץ או בחו"ל, וכי הוא ממומן כולו מכספי בעלי הון פרטיים שמאסו בשלטון נתניהו.

ארגון V15: "לא נופתע אם מחר יוצג השלג כקנוניה להפלת נתניהו…"

מפלגת הליכוד עתרה לוועדת הבחירות המרכזית ולבית המשפט נגד הארגון, וכאמור, היום משכה את העתירה לאחר שלא הצליחה להביא כל ראיה הקושרת את ארגון V15 למפלגת המחנה הציוני.

מארגון V15 נמסר בתגובה כי "צר לנו על ביבי, שיצטרך לחשוב עכשיו על ספין חדש כדי שחלילה אף אחד לא ידבר על הכישלונות שלו בביטחון, ביוקר המחיה ובדיור. לא נופתע אם מחר בבוקר נתעורר למסיבת עיתונאים של נתיניו של רה"מ בה יוצג השלג כקנוניה של המחנה הציוני להפלת שלטון נתניהו. ככה זה עם ביבי, ככל שהוא יורד בסקרים הוא עולה בשקרים", אמרו בארגון.