חולדאי ממשיך: התחבורה הציבורית בשבת תופעל

ראש עיריית תל-אביב יפו רון חולדאי אומר היום כי על אף התנגדות גורמים שונים, בסופו של דבר תפעל תחבורה ציבורית בעיר בימי שבת. "כפי שחוק טל בוטל - תהיה תחבורה ציבורית בשבת"

ראש עיריית תל-אביב יפו, רון חולדאי, אומר היום (ד') כי על אף התנגדות גורמים שונים, בסופו של דבר תפעל תחבורה ציבורית בעיר בימי שבת.

קרא עוד:

[postim]

בראיון בגלי צה"ל אמר חולדאי כי "הציבור במדינת ישראל מתחיל לדרוש את זכויותיו יותר ויותר. כפי שחוק טל בוטל – תהיה תחבורה ציבורית בשבת".

לדברי חולדאי, "עלינו להכריע האם אנחנו חיים במדינה יהודית דמוקרטית או במדינה יהודית בלבד – שהיא דומה למדינה איראנית. הניסיון מלמד שכל החקיקות שהיו עד היום במדינת ישראל כובדו, ובסופו של דבר יצרו את המציאות החברתית שבה אנו חיים כיום. הדבר נכון גם לנושא של התחבורה הציבורית. זכותם של האזרחים לבקר את קרוביהם בשבת או לצאת לטייל".

"גם כיום קיימת בעיר תחבורה ציבורית בשבת: קווי שירות ומוניות, אך לא אוטובוסים. חיים יהודיים יכולים להתקיים כמו בברוקלין, שם יש תחבורה ציבורית כל ימות השבוע. אני שומע דתיים שמוכנים לזה. העירייה הגיעה להחלטה להגיע למציאות שבה יש תחבורה ציבורית בשבת לא מתוך התרסה" אמר חולדאי.

בהתייחסו לתחבורה שמופעלת בחיפה בשבת, אמר חולדאי כי הוא "מברך על כך שלאבא חושי היה שכל להפעיל תחבורה ציבורית בשבת בעיר עוד לפני קום המדינה. באמצעות שתי מילים בלטינית – סטטוס-קוו – המצב נשמר עד היום".

כנראה שחולדאי משתמש ב'קלף' הסטטוס-קוו רק מתי שזה נוח לו.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *