יו"ר ועדת הבחירות המרכזית כתב בהחלטתו כי הליכוד לא הצליחה להוכיח כל קשר בין ארגוני השמאל לבין מפלגות השמאל • הוצאות משפט בסך 40 אלף שקלים הוטלו על הליכוד • ארגון V15: "היום הוכח שרה"מ עסוק רק בייצור ספינים"

'פרשת העמותות 2', שעל חשיפתה הכריזה מפלגת הליכוד לפני מספר שבועות, הולכת ומתבררת כהר שהוליד עכבר.

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, שופט בית המשפט העליון סלים ג'ובראן, דחה היום את עתירת מפלגת הליכוד נגד מפלגות השמאל והארגונים קול אחד ו-V15, המנהלים מסע תעמולה להפלת שלטון הליכוד.

לטענת הליכוד, הארגונים ממומנים בידי גורמים הקשורים למפלגות השמאל, דבר המהווה עבירה פלילית על פי חוקי תעמולת הבחירות. בשני ארגוני השמאל טענו לעומת זאת, כי הם ארגונים שאינם מפלגתיים, ופעילותם ממומנת בידי בעלי הון הרואים בשלטון נתניהו סכנה למדינת ישראל. גם במפלגות השמאל הכחישו כל קשר לפעילותם או מימונם של הארגונים.

"העתירה שהחלה בקול תרועות רמות, מסתיימת היום בקול ענות חלושה"

השופט ג'ובראן קובע כי לא הוכחה כל זיקה בין הארגונים למפלגות העבודה, מרצ והתנועה ומתח ביקורת על עצם הגשת העתירה מצד הליכוד: "האם הליכוד הצליחה להוכיח זיקה בין המפלגות לבין הארגונים? תשובתי לכך ובהתבסס על חומר הראיות שהונח לפני שלילית באופן מובהק", כתב השופט בהחלטתו.

קרא עוד:

[postim]

"עתירה זו, שהחלה בקול תרועות רמות, מסתיימת היום בקול ענות חלושה. אמנם, בסופו של יום, במסגרת העתירה נדרשה הכרעה לגופה. אולם – חלקה העיקרי (ביחס לסוגיית המימון) – נזנח על-ידי הליכוד תוך כדי הליך שבפניי, ובימים האחרונים – גם אותו חלק נזנח בהליך שהוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים", כתב השופט ג'ובראן בהחלטתו.

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית מתח ביקורת חריפה על התנהלותה המשפטית של הליכוד, "מבחינה דיונית, אופן התנהלותה של העותרת, כפי שפורט בהחלטתי, מעלה את השאלה האם היה כלל מקום להגיש את העתירה מלכתחילה", כתב השופט.

על מפלגת הליכוד הטיל השופט ג'ובראן תשלום הוצאות המשפט בסך של 8,000 שקלים עבור כל אחת מהמשיבות: מפלגות העבודה, התנועה ומרצ והארגונים קול אחד ו-V15.

הליכוד: להמשיך ולחקור את מקורו המימון ושיטות העברת הכספים

כזכור, לפני מספר ימים משכה הליכוד את עתירתה לבית המשפט המחוזי בתל אביב באותו העניין, לאחר שהשופט צבי סגל הבהיר לבאי כוחה של המפלגה כי לעתירה אין סיכוי והיא אינה מבוססת על כל ראיה משפטית.

מארגון V15 נמסר בתגובה: "היום הוכח באופן סופי שראש הממשלה והליכוד עסוקים אך ורק בייצור ספינים על מנת להסיט את סדר היום הציבורי מנושאים עקרוניים כמו כלכלה, חברה וביטחון, בהם אין להם תשובות ופתרונות. העובדה שמשפחת נתניהו ותנועת הליכוד סומכים את ידיהם על משרד עורכי הדין 'שמרון-מולכו' בנושאים הרגישים ביותר למדינת ישראל חייבת להדיר שינה מכל ישראלי שטובת המדינה עומדת לנגד עיניו".

הליכוד הגיב להחלטה: "אנחנו מכבדים את החלטתו של יו"ר ועדת הבחירות. עם זאת, כפי שציין בית המשפט המחוזי בהחלטתו, יש בחומר הראיות כדי לקיים קשר לכאורה בין המחנה הציוני ו-V15. אנו קוראים ליועץ המשפטי לממשלה, יחד עם גורמי החקירה במשטרת ישראל, להמשיך לחקור ולחשוף את מקורות המימון ושיטות העברת הכספים ל-V15, הרוב החדש, פרויקט 61, הדחה 15 וקמפיין הגנרלים, כולם ממומנים בכסף זר וקוראים להחלפת שלטון הימין".