משרד הדתות מפלה לרעה את בנות הסמינרים

משרד הדתות מעניק הנחה בשיעור של 40% בפתיחת תיק נישואין לסטודנטים, חיילים, ובנות השירות הלאומי, אולם בנות הסמינרים החרדיים, תלמידות מדרשות לחוזרות בתשובה וחרדים המשרתים בשירות האזרחי אינם זכאים להנחה • ח"כ דוד אזולאי מש"ס פנה בדרישה לשר הדתות לתקן את העוול

 • מרן שה"ת שולח אליך את שטר הפרנסה

  תוכן מקודם

 • יתמות עגולה: "בגיל 16 מצאתי את עצמי יתומה מאב ואם"

  תוכן מקודם

 • עיסקה עם גדולי הדור! הזדמנות של פעם בשנה

  תוכן מקודם

 • אמירת פרשת המן שתים מקרא ואחד תרגום ביחד עם מרן שה"ת הגר"ח קניבסקי

  תוכן מקודם

רוחה הרעה של ממשלת לפיד-בנט עדיין לא פגה, ואפליית החרדים נמשכת בכל תחום: בנות חרדיות הלומדות בסמינרים של בית יעקב ורשת החינוך מעין החינוך התורני, אינן זכאיות להנחה ברישום הנישואין, כך עולה מעיון בחוברת מידע ללשכות רישום הנישואין במועצות הדתיות שיצאה לאור על ידי משרד הדתות.

בפרק מיוחד העוסק באגרות הרישום, מפורטת האגרה עבור פתיחת תיק נישואין, העומדת על סך 700 ₪. אולם הזכאים על פי הקריטריונים שנקבעו, יזכו להנחה של 40% וישלמו 420 ₪ בלבד. בין מקבלי ההנחה, סטודנטים הלומדים במוסדות המוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה, חיילים ובנות השירות לאומי ואף בחורי ישיבות.

קרא עוד:

[postim]

אלו אשר הופלו לרעה ולא זכו להיכלל בין מקבלי ההנחות, הם חרדים המשרתים בשירות האזרחי, בנות הסמינרים של מוסדות החינוך החרדי ואף חוזרות בתשובה הלומדות במדרשות תורניות.

עקב הממצאים החמורים פנה ח"כ דוד אזולאי מש"ס לשר הממונה על שירותי הדת, נפתלי בנט, וביקש ממנו לתקן את העניין. במכתב ששיגר ח"כ אזולאי לשר, כתב: "מבירור מול מספר מועצות דתיות עולה כי ברוב מוחלט של המקרים בנות סמינרים באות להירשם לנישואין עם בחור ישיבה הזכאי לקבל את ההנחה. אולם לשולחני הגיעו לא מעט מקרים שבהם בנות סמינרים אשר בן זוגם אינו תלמיד ישיבה, לא קיבלו את ההנחה. כמו כן בנות המדרשות השונות לחוזרים בתשובה נגרעו מרשימת מקבלי ההנחות וכן בני השירות האזרחי אינם נכללים ברשימת מקבלי ההנחה".

את מכתבו חתם ח"כ אזולאי בפניה לשר :"מאחר ומדובר בתקנה שבסמכות השר לטפל בה אבקשך לפעול להוספת אותם בנות סמינרים, בנות מדרשה ומשרתי השירות האזרחי ולכלול אותם ברשימת זכאי ההנחה. בטוחני כי תמצא את הדרך המהירה והיעלה לטפל בעניין לטובתם של בנות הסמינרים המדרשות ומשרתי השירות האזרחי".

[gview file="http://www.jdn.co.il/wp-content/uploads/2015/02/חכ-דוד-אזולאי-בפניה-לשר-הדתות.pdf"]