יעלון במתקפה על לפיד: "ניהל מסע שיסוי נגד החרדים"

שר הביטחון, אשר אמנם הצביע בעד חוק הגיוס, אך התנגד לו לאורך כל הדרך, אמר היום בכנס של הציונות הדתית כי חוק הגיוס הוריד משמעותית את אחוזי המתגייסים בציבור החרדי, ותלה את האשמה במדיניות האטומה של יש עתיד

נושא גיוס החרדים אמנם לא נמצא בראש סדר היום של מערכת הבחירות, אבל מפעם לפעם הוא עולה לדיון. בעוד לפיד מתהדר בהישגי מפלגתו בהעברת חוק הגיוס, שר הביטחון משה יעלון סבור שהחוק השיג את ההיפך ממטרתו.

יעלון נשא היום דברים בכנס של המכינות הקדם-צבאיות של הציונות הדתית, במכינת 'עוצם' ביישוב נווה שבחבל שלום. שר הביטחון תקף במילים חריפות את יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, והתייחס בדבריו לנושא הגיוס ולנושא הדיור.

קרא עוד:

[postim]

השר הצביע על עליה מתמשכת במספרי המתגייסים בציבור החרדי קודם חוק הגיוס החדש. "גייסנו יותר חרדים מדי שנה, לא על ידי מסע שיסוי נגדם, כמו שמישהו ניסה לעשות, לא על ידי כפייה, אלא על ידי זה שמאפשרים להם להתגייס". יעלון סיפר שבעת שהיה אלוף פיקוד המרכז, בשנת 1999, התגייסו בסך הכל 89 חיילים לגדודים ה'חרדיים', בעוד שבשנת 2013 לבדה המספר עמד על 2,000.

"בנינו תהליך הדרגתי, אבל לפיד הוביל קו של 'דווקא'"

"החוק העלה את מספר המתגייסים או הוריד?" שאל יעלון רטורית, והשיב מיד, "הוריד, למה? כי מיד מאיימים עליהם, 'נלך ונעקור אתכם מספסלי הלימוד, ונכניס אתכם לכלא אם לא תתגייסו'". הוא התלונן על המדיניות האטומה והפופוליסטית של לפיד ומפלגתו, "בנינו תהליך הדרגתי עם יעדים לשנים, אבל הוא התעקש לפוצץ הכל, כדי להראות שאנחנו מובילים את הקו של גיוס החרדים על אפם ועל חמתם. ככה מנהלים מדיניות אחראית? בגימיקים? עם שיסוי האחד בשני?!"

יעלון סיפר כי "לקח הרבה זמן לי, באופן אישי ולמפקדי הצבא כדי לתקן את הנזק, כדי לשקם את האמון ושיחזרו להתגייס. עכשיו מי שמתגאה בזה, הוא זה שהביא לנפילה בנתוני הגיוס". שר הביטחון הצדיק את תמיכת הליכוד בחוק הגיוס הגרוע, עקב האילוצים והצורך להתחשב בשותפים הקואליציוניים.

"לפיד מנע את מהלך העברת בסיסי צה"ל לנגב, אשר היה מכניס לאוצר 80 מיליארד ש"ח"

גם בנושא משבר הדיור תיאר יעלון את ההתנהלות הילדותית של לפיד, וטען כי לפיד עיכב ומנע את העברת בסיסי צה"ל לנגב, מהלך אשר היה אמור להגדיל משמעותית את היצע הקרקע לבניה למגורים באזורי הביקוש במרכז הארץ.

"הצעתי לפנות: שדה דב, מחנה השלישות ברמת גן, חלק מתל השומר, השלמת פינוי צריפין, מחנה סירקין ועוד ועוד עשרות אלפי יחידות דיור, ומי התנגד? האוצר. למה כי צריך לתת לי מיליארד כדי להזיז מחנה מפה לשם", אמר יעלון.

הוא הסביר שהמהלך המתוכנן עשוי להכניס כ-80 מיליארד שקל לקופת המדינה, ממכירת הקרקעות וממיסי הקניה. אבל לפיד התעקש על החוק המיותר של מע"מ 0. "במצב כזה, עם קואליציה כזו, לא הומוגנית – רעועה, כשאתה לא באמת עם עוצמה להוביל, אתה נאלץ להתפשר, פשרות קואליציוניות מה שנקרא."

בעיני רוחו של יעלון, הקואליציה הבאה תוקם על ידי הליכוד, אשר הוא מקווה שיהיה גדול ככל היותר, ותורכב מהבית היהודי, המפלגות החרדיות ו'כולנו' של משה כחלון.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן