תיעוד: לוחמי מג"ב סיכלו ניסיון חדירה לישראל

פלסטיני שניסה לחדור ליישוב רם-און בעמק יזרעאל, זוהה על ידי תצפיתנית ונעצר על ידי לוחמי מג"ב • על גופו נתפסו סכינים, מברגים וכלי פריצה • עדיין לא ברור אם הרקע לחדירה הוא ניסיון לבצע פיגוע או שהיא על רקע פלילי

לוחמי משמר הגבול עצרו הבוקר חשוד שניסה לפרוץ את גדר הביטחון ולחדור לישוב רם-און שבחבל תענכים, בדרום עמק יזרעאל.

בעקבות דיווח של תצפיתנית על דמות חשודה ליד גדר המערכת סמוך ליישוב, הוקפצו הבוקר לוחמי מג"ב בגזרת ג'נין למקום.

הצוות הגיע בתוך מספר דקות וזיהה את החשוד בשעת מעשה כשהוא מנסה לחתוך את הגדר. הלוחמים צעקו לו לעצור והוא ניסה להימלט מהמקום, אז החלו לוחמי מג"ב לרדוף אחריו תוך כדי ביצוע נוהל מעצר חשוד שכלל ירי באוויר.

קרא עוד:

[postim]

לאחר שהחשוד נעצר ממרוצתו והרים את ידיו, החלו הלוחמים בביצוע נוהל הפשטה מרחוק. על גופו של החשוד נמצאו 2 סכינים, פנסים, מברגים, פלאפונים וכלי פריצה נוספים.

מתחקור ראשוני בשטח טרם התברר האם כוונותיו פליליות או שהוא התכוון לבצע פעילות על רקע לאומני והוא נעצר ונלקח לחקירה בתחנת משטרת אריאל של מחוז ש"י.

מפקד צוות הסיור רס״ר סער נוביק סיפר, "תפסנו את החשוד בשעת מעשה כשהוא מנסה לפעור פירצה בגדר ולחדור לשטח ישראל. חדירה יחידנית שכזו בשעה כזו ועם סכינים, אין מטרתה כניסה לישראל בכדי לעבוד כשוהה בלתי חוקי, אלא ככל הנראה בכדי לבצע פעילות טרור או פעילות פלילית בתוך אחד הישובים באזור. לשמחתנו הוא נעצר בטרם הספיק לממש את כוונותיו".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *