שר הפנים אלי ישי: הממשלה תאלץ להאריך את חוק טל, יש חיילים חרדים שממתינים לגיוס אך בגלל בעיות תקציביות לא מגויסים • ליברמן, אתמול: זה בלתי אפשרי, חבל אפילו להתאמץ

בעקבות פסיקת בג"ץ על ביטול חוק טל, שוחח שר הפנים אלי ישי עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, ובעקבותיה הוא מעריך כי "הממשלה תיאלץ להאריך את תוקפו של חוק טל עד אשר ינסחו חוק שיסדיר את מעמדם של בני הישיבות בשיתוף משרדי הביטחון, המשפטים והאוצר".

קרא עוד:

[postim]

בביטאון המפלגה 'יום ליום' ציין שר הפנים כי משרד האוצר מונע גיוס חרדים משיקולים תקציביים, וכבר היום ישנם שני גדודים שמחכים לגיוס ועוד מאות חרדים שמעוניינים בשירות אזרחי, אך אין להם תקנים. להערכתו, החקיקה החדשה תיארך זמן רב, וייתכן שתמתין עד לאחר הבחירות.

"לצערי הרב, החרדים הפכו לקורבן של פוליטיקאים המתמודדים בפריימריז, ואף אלו שמתכוונים להקים מפלגות חדשות. הציבור החרדי לא יגרר לגחמות הפוליטיות הללו. רוב הציבור בישראל מכיר ומוקיר את ערך לומדי התורה".

שר החוץ אביגדור ליברמן, הודיע אתמול כי "אם מישהו חושב שבתמרונים פוליטיים בתוך הכנסת ניתן להאריך את חוק טל בגרסה קצת אחרת, זה פשוט בלתי אפשרי. חבל אפילו להתאמץ".

כנראה שהצדדים עוד ימשיכו להיאבק, עד שראש הממשלה יצטרך להכריע.