בסיסי צה"ל עוברים לנגב; כ-60 אלף יח"ד ייבנו באזור המרכז

קרקעות בשטח כולל של כ-7,400 דונם יתפנו לבנייה למגורים • ההכנסות הצפויות לקופת המדינה: כ-30 מיליארד ₪ • שר הבינוי: "הסכם זה מהווה תשתית לשיווק המרכזי של רמ"י ומשרד הבינוי באזור המרכז בשש השנים הקרובות"

 • יתמות עגולה: "בגיל 16 מצאתי את עצמי יתומה מאב ואם"

  תוכן מקודם

 • ראש ישיבת פורת יוסף בבקשה יוצאת דופן: הצילו תלמיד שלי!

  תוכן מקודם

 • עיסקה עם גדולי הדור! הזדמנות של פעם בשנה

  תוכן מקודם

 • אמירת פרשת המן שתים מקרא ואחד תרגום ביחד עם מרן שה"ת הגר"ח קניבסקי

  תוכן מקודם

בישיבתה האחרונה בראשות השר אורי אריאל, אישרה היום מועצת מקרקעי ישראל את הסכם רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) ומשרד הביטחון, למעבר בסיסי צה"ל לנגב והקמת כ-60 אלף יחידות דיור בשטחים העצומים שיפונו.

לאחר חודש של דיונים אינטנסיביים, להם היו שותפים משרד ראש הממשלה, רשות מקרקעי ישראל, משרד האוצר ומשרד הביטחון, אישרה היום מועצת מקרקעי ישראל את הסכם שוה"ם (שיווק ופינוי המחנות) 3, להעברת מחנות צה"ל מאזורי הביקוש במרכז הארץ דרומה.

ישיבת המועצה היום חתמה שנתיים של פעילות אינטנסיבית בראשות יו"ר המועצה, שר הבינוי אורי אריאל, לקידום וקביעת מדיניות המקרקעין של מדינת ישראל.

קרא עוד:

[postim]

ההסכם כולל פינוי שטחים בהיקף של 7,400 דונם, עליהם ייבנו עשרות אלפי יחידות דיור באזורים הסובלים מביקוש גבוה והיצע דירות נמוך ביותר. בין הבסיסים שיפונו: שדה דב בתל אביב (16,500 יח"ד), סירקין בפתח תקווה (12,000 יח"ד), השלישות הראשית ברמת גן (1,200 יח"ד), קרן הקריה בתל אביב (390 יח"ד), תל השומר (10,100 יח"ד), צריפין (15,800 יח"ד) ומחנה קבע 148 (3,600 יח"ד).

פינוי מחנות צה"ל יחל בשנת 2016. ההכנסות הצפויות לאוצר המדינה משיווק הקרקעות – 30 מיליארד ₪.

41457682990100408280noהאזור היקר ביותר בארץ. שדה דב

הרשויות יפעלו מול העיריות לקידום מהיר של הבנייה

במקביל להחלטה זו, רשות מקרקעי ישראל ומשרד הבינוי יחתמו על הסכמי גג עם העיריות הרלוונטיות, במטרה לקדם את שיווקן המהיר של הקרקעות. בנוסף, פועלים לפינוי חלקים באזור הקריה בתל אביב ולהגדיל את היקף הקרקעות המתפנות לטובת יחידות דיור נוספות באזור המרכז.

המועצה אישרה כי אין בהחלטה לפגוע בסמכות מועצת מקרקעי ישראל לקבל החלטות בדבר מדיניות קרקעית.

c(1)שתים עשרה אלף יחידות דיור. מחנה סירקין

שר הבינוי אורי אריאל אמר בישיבה כי "הסכם שוה"ם 3 מהווה את אחד מהמסמכים החשובים שיחתמו על ידי רשות מקרקעי ישראל. הסכם זה מגדיל את היצע יח"ד הדיור באזורי הביקוש ב-60,000 יח"ד. אין ספק כי הסכם זה מהווה תשתית לשיווק המרכזי של רשות מקרקעי ישראל ומשרד הבינוי באזור המרכז בשש השנים הקרובות".