משרד האנרגיה: סקר סביבתי מקיף לקראת חיפושי נפט וגז

לאחר כמעט שלוש שנים בהם לא ניתנו רישיונות חדשים לחיפושי נפט וגז במים הטריטוריאליים של ישראל, משרד האנרגיה מחל בעריכת סקר אסטרטגי סביבתי מקיף, שייתן מענה רחב לכל הסוגיות הסביבתיות, החברתיות והכלכליות הקשורות לנושא

 • מזעזע: גננת הבחינה בהשפלה חברתית מתמשכת

  תוכן מקודם

 • תלמד דף גמרא" תגובתה העוצמתית של אלמנת ישראל אנקווה ז"ל

  תוכן מקודם

 • טעים להכיר- שוקו תנובה מתחדש בעיצוב ובטעם! תנובה משדרגת את השוקו במיוחד בשבילכם, באריזה חדשה וטעם נהדר!

  תוכן מקודם

 • הגר"י זילברשטיין שליט"א וראשי מפעל הש"ס בבית מרן שר התורה לקראת מגבית חג מתן תורה!

  תוכן מקודם

ישראל היום ירוקה מתמיד: משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים החל בהכנת סקר אסטרטגי סביבתי לחיפוש נפט וגז טבעי בים. הסקר יבחן את השיקולים הסביבתיים האמורים להיכלל בתכניות לשאיבת נפט וגז, ולאזן בין הצורך באנרגיה לשמירה על ערכי הסביבה.

הסקר יהיה מקיף ורחב ביותר, ויבחן גם היבטים נוספים מבחינה חברתית וכלכלית. הוא יתייחס לכל המרחב הימי של מדינת ישראל (מים ריבוניים וכלכליים בלעדיים).

הסקר האסטרטגי הסביבתי נועד להוות בסיס ידע וכלי עזר ראשון במעלה לקבלת החלטות, עבור הממונה על ענייני הנפט במשרד האנרגיה, למתן זכויות לחיפוש ולהפקת נפט וגז טבעי בים.

קרא עוד:

[postim]

בחודש יוני 2012, החליט שר האנרגיה דאז עוזי לנדאו, לבחון מחדש את המדיניות לגבי מתן זכויות חדשות לחיפוש נפט וגז טבעי בים ולשם כך החליט לסגור את הים למתן זכויות חיפוש חדשות. הסקר המקיף שיתבצע בקרוב ייתן מענה לכלל הסוגיות המורכבות ויאפשר חיפושים נוספים במרחב הימי של ישראל.

שר האנרגיה סילבן שלום, אמר כי "הסקר מאפשר קידום ופיתוח של משק הגז הטבעי בישראל, תוך שמירה מרבית על סביבה נקייה וירוקה. מהלך זה יאפשר לנו לוודא שנשמר האיזון בין הצורך בפיתוח משאבי טבע לבין שמירה על איכות הסביבה. פיתוח מאוזן הוא המפתח לביצוע תהליכים ברי קיימא".

הכנת הסקר תלווה על ידי ועדת היגוי, שהוקמה בשיתוף פעולה של משרד התשתיות, האנרגיה והמים, עם משרד ראש הממשלה וכל משרדי הממשלה הרלוונטיים. בנוסף משתתפים בוועדה גם רשות הטבע והגנים הלאומיים, הגופים הציבוריים שעניינם בשמירת איכות הסביבה וחקר ימים ואגמים לישראל (חיא"ל).

הוועדה תלווה את הכנת הסקר, לרבות מיפוי בתי גידול ואזורים בעלי ערכיות בהתאם להמלצות חיא"ל והמכון הגיאולוגי, ניתוח והערכה כלכלית של שירותי המערכת האקולוגית בים התיכון, בחינת חלופות וניתוחן במרחב ובזמן, אישור טיוטה לפרסום להערות הציבור, הכנת דו"ח סופי ואישורו.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן