ההצבעה בבחירות לכנסת מתחילה כבר היום – בנציגויות בחו"ל

אלפי הנציגים הרשמיים של מדינת ישראל ברחבי תבל יחלו להצביע כבר הערב בבחירות לכנסת ה-20 • ההצבעה תחל באופן מדורג מהחלק המזרחי של העולם באזור ניו זילנד ואוסטרליה, ועד לקליפורניה, אשר בחופה המערבי של ארצות הברית

אזרחי ישראל ילכו אל הקלפיות רק בעוד כמעט שבועיים, אבל ההצבעה הרשמית בבחירות לכנסת ה-20 כבר החלה. 'ההליך הדמוקרטי' בשגרירויות ובקונסוליות הישראליות ברחבי העולם, יחל כבר הערב ויימשך 31 שעות בלבד.

המצביע הראשון אשר יזכה לשלשל את מעטפת ההצבעה אל הקלפי יהיה יוסף ליבנה, שגריר ישראל בוולינגטון, ניו זילנד. ההצבעה תחל הערב באזור אוסטרליה בשעה 23:00 (שעון ישראל), ותסתיים ביום שישי בשעה 06:00 בבוקר (שעון ישראל), בקונסוליה בלוס אנג'לס אשר בחופה המערבי של ארצות הברית.

קרא עוד:

[postim]

בהצבעה זכאים להשתתף 6,250 בעלי זכות בחירה. הקלפי הגדולה ביותר ממוקמת בקונסוליה הישראלית בניו-יורק  וייקחו בה חלק כ-600 בעלי זכות בחירה. הקלפי הראשונה שתחזור לישראל ביום חמישי, היא הקלפי משגרירות ישראל ברבת עמון בירדן.

הקלפיות יועברו לישראל ויישמרו בכספת בוועדת הבחירות המרכזית וייפתחו בתום יום הבחירות.

הליך ההצבעה המיוחד אינו מתבצע בפתקי הצבעה מודפסים, אלא כל מצביע כותב בכתב ידו על פתק לבן את אות הרשימה המועדפת עליו או את כינויה.

זכות הבחירה בנציגויות ישראל בעולם שמורה רק לאלו הנושאים בתפקיד רשמי מטעם המדינה. אזרחים ישראלים הגרים בחוץ לארץ או כאלה שוהים מחוץ למדינה בלימודים או בטיול, אינם יכולים להצביע בהצבעה המיוחדת, ונאלצים לוותר על ההצבעה או לקטוע את שהותם בחו"ל ולחזור לארץ.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *