הגאון הישיש סובל מחולשה כללית בתקופה האחרונה, והרופאים חוששים כי הוא סובל מבצקת ריאות • עקב חולשתו, לא השתתף השנה בקריאת המגילה בבית מדרשו ולא ערך את הטיש • העתירו בתפילה לרפואתו השלמה של מרן הגאון רבי שמואל בן רחל

לקיים בנו חכמי ישראל: פוסק הדור, כ"ק מרן הגאון רבי שמואל הלוי וואזנר, בעל 'שבט הלוי', חש הלילה ברע ופונה לבית החולים מעייני הישועה בבני ברק.

כ"ק הגאון הישיש, משיירי כנסת הגדולה, סובל בימים האחרונים מחולשה כללית רבה, ואף לא יצא לקריאת המגילה בהיכל ישיבת חכמי לובלין, לא קיבל קהל לברכה ולא ערך את טיש משתה היין בחג הפורים כמנהגו בכל שנה.

גם בתענית אסתר, נבצר ממנו להשתתף בכינוס מיוחד של גדולי הדור, אשר נערך בביתו. מקום הישיבה נקבע בביתו מלכתחילה בכדי שיוכל ליטול בו חלק, אולם עקב חולשתו נמנעה ממנו ההשתתפות. בכינוס הוכרז כי "מרן פוסק הדור מבקש סליחה באופן אישי מאחר והרופא המטפל בו כעת לא מאשר לו לרדת מהמיטה ועל כן לא יוכל להשתתף".

הלילה הרגשתו של מרן הגר"ש הוחמרה והוא פונה לאשפוז בבית החולים, כאשר החשש הוא כי הוא סובל מבצקת כתוצאה מהצטברות של נוזלים בריאות. בשעות אלה מתקיימות התייעצויות בקרב הרופאים והעסקנים בנוגע לדרכי הטיפול בו.

ברחבי העולם היהודי, בהיכלי הישיבות ובתי המדרשות נערכים תפילות ומנייני תהילים לרפואתו השלמה של פוסק הדור כ"ק מרן הגר"ש שליט"א. שמו לתפילה: רבי שמואל בן רחל, לרפואה שלמה בתוך שאר חולי ישראל.