הליכוד ל'כולנו': "הודיעו על תמיכה בנתניהו, או שננהל קמפיין אישי נגד כחלון"

נתניהו והרצוג מנסים כל אחד לגבש גוש שיתמוך בו לראה"מ • כרגע המספרים של הרצוג יותר גבוהים, אולם לנתניהו יהיה קל יותר להגיע להסכם עם מפלגות לשון המאזניים • 'כולנו': "נמליץ על המועמד שיסכים לממש את המצע החברתי של כחלון"

 • את היין הזה כבר טעמתם? לחיצה אחת והשליח בדרך אליכם

  תוכן מקודם

 • ניתוח לב פתוח: אם לילד חרדי בן 10 מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • אל תדלגו עליהם! עשרות ילדים מחכים שתקראו את זה עכשיו

  תוכן מקודם

 • בעקבות פטירת האב חתונת הבת נדחתה

  תוכן מקודם

קצת יותר משבוע נותר עד לבחירות, והמתמודדים על ראשות הממשלה, בנימין נתניהו ויצחק הרצוג מנסים כל אחד ליצור לעצמו גוש תמיכה של ממליצים אצל הנשיא ליום שאחרי.

בינתיים מתקשים שני הצדדים לגבש גוש של 61 ח"כים אשר יעמוד מאחוריהם. על הרצוג ימליצו בוודאות המחנה הציוני ומרצ, ובכפוף לתוצאות הבחירות, יתכן שאף יש עתיד והרשימה הערבית המשותפת ימליצו עליו, מה שמעניק לו גוש של כ-54 מנדטים, על פי הסקרים. לראש הממשלה נתניהו מובטחת תמיכתן של הליכוד, הבית היהודי, הימין הקיצוני וככל הנראה גם ש"ס. הגוש של נתניהו קטן יותר כרגע מזה של הרצוג, והוא מונה כ-45 מנדטים בלבד.

קרא עוד:

[postim]

מפלגות לשון המאזניים אשר יכריעו את גורל הממשלה הבאה, הן כולנו של משה כחלון, יהדות התורה וישראל ביתנו של אביגדור ליברמן. שלושתן עם נטייה טבעית ימינה אולם עם רצון עז לראות את נתניהו מפנה את כסאו. ישראל ביתנו הודיעה כבר כי תמליץ לנשיא להטיל את הרכבת הממשלה על אביגדור ליברמן, ואילו יהדות התורה וכולנו יכריעו את העניין רק לאחר הבחירות.

הליכוד איים בקמפיין אישי; ב'כולנו' לא נבהלו

גורם בכיר במפלגת כולנו סיפר היום ל-ynet כי בימים האחרונים הגיעה פנייה מגורם בכיר מאוד במטה הליכוד ובמרכזה מסר ברור: "הודיעו שתמליצו על בנימין נתניהו להרכבת הממשלה, או שננהל נגד כחלון קמפיין אישי".

בכולנו סירבו לקבל את תכתיבי הליכוד, והודיעו בתגובה כי לא יביעו תמיכה פומבית במי מהמועמדים עד לאחר הבחירות, אז יתנהל משא ומתן ויתברר מי מהם מוכן לקבל את המצע החברתי של כחלון ואת שורת הרפורמות המתוכננות לכנסת הבאה. "כחלון יישב בממשלה חברתית. רק ממשלה שתהיה מוכנה לקדם את המצע החברתי שלו, תהיה ממשלה שמקובלת עלינו", אמר הבכיר במפלגה.

"האיום בקמפיין אישי נגדנו לא מרגש אף אחד", אמר הגורם. "העיסוק היחיד שלנו כרגע הוא להסתובב בכל מקום בארץ, לדאוג שכולנו תהיה מפלגה גדולה מבחינת המנדטים ורק כך גם ניתן יהיה לקדם את שורת הנושאים שעל הפרק".

מפלגתו של כחלון מנהלת קרב קשה נגד הליכוד במאמץ למשוך ממנה קולות מצביעים, בעיקר מזרחיים ומסורתיים. במרכז הקמפיין עומד המסר "הליכוד שכח את דרך בגין". משה כחלון עצמו טוען כי עזב את מפלגת הליכוד לאחר שהזניחה את הנושאים החברתיים, וסלוגן הבחירות שלו הוא "אהבנו את הליכוד, מצביעים כחלון".

ח"כ מירי רגב מסרה בשם הליכוד: "אני קוראת לכל הליכודניקים שעזבו את הליכוד לטובת כחלון לחזור הביתה לליכוד. יש סכנה שכחלון יחבור לבוז'י".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן