הקצין לא נזקק לפינוי רפואי וטופל במקום • בצה"ל מעריכים: הירי היה מכוון, מפני שהאזור מעבר לגבול נמצא בשליטה מלאה של כוחות המשטר הסורי • צה"ל לא הגיב על הירי וההנחיות לתושבים באזור לא שונו

תקרית ירי ראשונה מזה חודשיים בגבול הסורי ברמת הגולן: קצין צה"ל שעסק בפעילות מבצעית שגרתית ליד הגבול, נפגע הערב מירי נשק קל מעבר לגדר.

התקרית אירעה ליד קיבוץ אלרום, בעת שהקצין פיקד על חילוץ דחפור שהופעל בידי חיל ההנדסה הקרבית ונתקע במקום. כשהגיעו לחלץ את כלי הרכב, נפתחה אש משטח סוריה והקצין נפצע מרסיס שפגע בידו. הוא לא נזקק לפינוי לבית חולים אלא טופל במקום והמשיך במשימתו המבצעית.

קרא עוד:

[postim]

סמוך לשעה 21:00 נורו שוב יריות אל עבר אותו אזור. במקרה זה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

תקרית ראשונה לאחר חודשיים של שקט מוחלט

בצה"ל מעריכים כי הירי היה מכוון, משום שבימים אלה לא ניטשים קרבות בצד השני של הגבול בין הצבא הסורי לבין המורדים. הירי, ככל הידוע, בוצע משטח הנמצא תחת שליטה של צבא אסד. נכון לשעה זו, לא בוצע ירי תגובה ולא שונו ההנחיות לתושבים באזור.

תקרית הירי מתרחשת לאחר חודשיים תמימים של שקט מוחלט בגבול הסורי. בינואר ירתה חוליה של חיזבאללה טילי נ"ט לעבר כוח סיור של חטיבת גבעתי, שנע במורדות הר דב ליד כפר רג'ר. ברכב הצה"לי שהושמד באירוע נהרגו רב-סרן יוחאי קלנגל, בן 25 מהר גילה, וסמ"ר דור חיים ניני, בן 20 ממושב שתולים שבדרום. לאחר האירוע, צה"ל תקף בעוצמה רכה והושגו הבנות שקטות להמשך הרגיעה ברמת הגולן.

עקב האיומים: צה"ל הציב בטונאדות כדי להגן על הכוחות הסמוכים לגבול הסורי

בשבועות האחרונים הציב הצבא מחסומי בטון בצפון רמת הגולן, במסגרת היערכות מחודשת בגבול, עקב חשש לירי של טילים נגד טנקים וירי צלפים לעבר הכוחות באזור.

גורם צבאי הסביר כי "בעקבות התגברות האיומים על חיילי צה"ל שמסיירים בגבול, ובשל חשש מאירועים דומים, הוחלט לתגבר את השטח במרכיבי ביטחון מגוונים, ובהם הבטונאדות הללו".

היום נרשם אירוע נוסף בגבול הצפון. כוח של צה"ל, שסייר באזור חוות שבעא ברכס הר דב, ביצע ירי אזהרה להרחקת אנשים שנצפו קרוב מדי לצדו הלבנוני של הגבול. הלוחמים קראו לעברם לעזוב את המקום, ומשלא נענו, השליכו לעברם רימון עשן ואף ירו כאמור באוויר עד שהם התרחקו. מאוחר יותר פרסמו כלי תקשורת בלבנון כי מדובר בצוות של רשת אל-מנאר השייכת לחיזבאללה, אשר צילם סרט על הגבול.