סערה בצה"ל: קצין החינוך הראשי מבקש להוציא את הרבנים מטקסי השבעת החיילים

לשיכים בעיניהם ולצנינים בצדיהם: האחראי על החינוך בצבא לא אוהב את השתתפותם של הרבנים בטקסי השבעת הטירונים • יו"ר ש"ס אריה דרעי: "לא ייתכן שרבנים במדינת ישראל, בטקס ההשבעה בכותל המערבי שהוא מקומם הטבעי, יהפכו ללא רצויים"

תשכחו מכל מה שסיפרו לכם עד היום על 'פתיחת הצבא לחרדים ולדתיים' ועל 'צה"ל שמכבד את הדת': לקצין החינוך הראשי (קח"ר) בצה"ל צורמת השתתפותם של הרבנים הצבאיים בטקסי השבעת הטירונים הנערכים בכותל המערבי.

במכתב ששלח הקח"ר, תת-אלוף אבנר פז-צוק, אל ראש אגף כוח אדם (אכ"א) במטה הכללי של צה"ל, אלוף חגי טופולנסקי, נכתב כי מספר מפקדים פנו אליו בתקופה האחרונה והביעו תרעומת על מרכזיותם של הרבנים הצבאיים בטקסים אלה, שמהותם השבעת הטירונים אמונים לצה"ל ולמדינת ישראל.

קרא עוד:

[postim]

תא"ל פז-צוק מוסיף וכותב כי הוא "מוצא טעם לפגם בכך שהדמויות המרכזיות בטקס, לצד מפקד היחידה, הינם הרבנים הצבאיים. הטקס אינו דתי ואין סיבה שייראה כך".

קצין החינוך הראשי מציע כי מי שיעמוד במרכז הטקס יהיה מפקד היחידה, ללא ליווי של הרב הצבאי, שדבר הרב החילי בטקסי ההשבעה יבוטל ושפרקי התנ"ך יוקראו בעת הטקס על-ידי הקצינים הלוחמים, משום ש"אין בלעדיות לרבנות בנושא התנ"ך", עפ"ל.

article_ebe35d80e7b94124b1c599c0c870052e

הרבצ"ר לשעבר: "זו סטירת לחי, מלחמה ענקית נגד הרבנות ופגיעה ביהדות"

דליפת המכתב עוררה סערה גדולה בעיקר בקרב הציונות הדתית שרבים מבניה מתגייסים לצה"ל. הרב הצבאי הראשי לשעבר, תא"ל (במיל.) אביחי רונצקי, המועמד כיום ברשימת הבית היהודי לכנסת, אמר בתגובה כי "זו סטירת לחי, מלחמה ענקית נגד הרבנות ופגיעה ביהדות".

הרבצ"ר לשעבר אומר כי הוא "חושב שזה פשוט חבל". לדבריו, "השבעת החיילים כמעט בכל החטיבות היא בכותל, אור תפילה מרכזי. משביעים אותם על התנ"ך והנשק. יש את הרב ויש את המפקדים שמדברים ומחלקים את הנשקים. אני מקווה שלא יקבלו את זה. זו טעות ענקית, הוא פשוט לא מבין את המקום של הרב הצבאי ביחידה שלו. זו פגיעה ביהדות של הצבא".

גם יו"ר ש"ס אריה דרעי גינה בחריפות את מלחמתו של הצבא בדת, ואמר כי "לא ייתכן שרבנים במדינת ישראל, בטקס ההשבעה בכותל המערבי שהוא מקומם הטבעי, יהפכו ללא רצויים". דרעי אף קרא לרמטכ"ל איזנקוט, אשר בא ממשפחה מרוקאית שורשית ומסורתית, לגנות את הדברים באופן חד משמעי.

שר הביטחון משה יעלון דוחה אף הוא את הדברים ואמר היום בראיון לגל"צ כי "אין ספק שבכותל יש מקום גם לסממנים דתיים בטקס צבאי".

מדובר צה"ל נמסר כי הנושא בבחינה וכי הצבא מכבד את האמונות השונות בקרב לוחמיו וחייליו.

0 תגובות

יש להדיח מייד את הקצח"ר ולמנות במקומו אדם שיש לו זיקה ליהדות.
מי ששרות החיילים הדתיים בצה"ל חשוב לו, אסור שינסה לתקוע טריז
בין החיילים הדתיים והחילוניים.

צה"ל הוא ההיפך של יהדות. ודי למבין.

מפתיע למה חרדים לא מעוניינים לשלוח את בניהם לצבא כזה אשר שם מראשותיו בתפקיד המחנך הראשי אפיקורוס רשע שרוצה להעביר את היהודים על דתם מזעזע. על הציבור הלאומי דתי להתאגד ולהתקומם עד שהלה יועבר מתפקידו כי אם זה המכתב שהוא מעיז לכתוב אז אני לא רוצה אפילו לדעת אילו תוכניות לימוד הוא מכין לפקודיו. זה פשוט להאכיל את הילדים רעל ח״ו.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *