המשטרה חושדת שליברמן פעל לקדם את ענייניהן של חברות נדל"ן אותן ייצג ידידו, ח"כ לשעבר עו"ד נחום לנגנטל • פרקליטי השניים: בניגוד לטענות המשטרה בעבר, אין כאן חשד לשוחד, ואף החשדות לניגוד עניינים יתבררו כמופרכים

היחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרת ישראל סיימה בימים אלה את חקירת החשדות לשחיתות בעניינם של מנכ"ל רשות מקרקעי ישראל בנצי ליברמן וח"כ לשעבר מטעם המפד"ל עו"ד נחום לנגנטל. מפקד אגף החקירות והמודיעין ניצב מני יצחקי, קיבל את עמדת היחידה, לפיה יש די ראיות להעמיד את השניים לדין בגין הפרת אמונים.

על פי החשד, ליברמן פעל בניגוד עניינים, כאשר קידם את ענייניהן של חברות נדל"ן המקורבות אליו. לנגנטל נחשד בייצוג אותן החברות מול ליברמן, בכך שפנה לליברמן כדי לזרז את הטיפול בעסקאות של חברת קרדן נדל"ן, ושל מספר חברות נוספות, אשר שילמו ללנגנטל עבור הטיפול בעניינן מול ליברמן. קשריו הקרובים של הח"כ לשעבר עם מנכ"ל רמ"י סייעו לו לקדם את האינטרסים של החברות ולהפיק מכך רווח כספי.

קרא עוד:

[postim]

קרדן נדל"ן עוסקת בייזום ובפיתוח פרויקטים למגורים ולנכסים מניבים, בין היתר באמצעות אחזקה בחברה הבת "אל הר הנדסה ובניין" המקימה אלפי יחידות דיור בארץ ואשר לנגנטל מכהן בה כחבר דירקטוריון. החשד המרכזי נגד השניים מתמקד בעסקה שביצעה "אל הר הנדסה ובניין", בפרויקט רמת אלישיב בעיר לוד, אותו קידם לכאורה ליברמן מכוח סמכותו, תוך ניגוד עניינים משום קשריו הקרובים עם לנגנטל והעובדה שהוא עצמו שימש בה בעבר כיועץ חיצוני.

סנגורי החשודים: "נבקש שימוע מהר ככל האפשר"

תיק החקירה יועבר בימים הקרובים למחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, שליוותה את החקירה, וזו תחליט אם להעמיד את השניים לדין בגין הפרת אמונים.

סנגוריו של בנצי ליברמן, עורכי הדין יעקב וינרוט ועמית חדד מסרו: "יש לזכור שהחקירה החלה בחשש לעבירות שחיתות ובחשש כי מדובר היה בשוחד ממש. מתברר כי לא מדובר בשוחד וכי לא היה שוחד. טענת המשטרה היא כי מר ליברמן פעל בניגוד לעניינים נוכח העובדה שחברות מסוימות שפנו אליו היו מיוצגות על ידי חבר שלו. הטענה הזו היא טענה שתופרך לחלוטין בשימוע שייערך בפני הפרקליטות, ואנו נבקש שימוע מהר ככל האפשר".

פרקליטותיו של נחום לנגנטל, נוית נגב ואיריס ניב סבאג, מסרו בתגובה כי "נחום לנגנטל פעל ללא רבב, הן בתפקידיו הציבוריים בעבר והן כאדם פרטי בשנים האחרונות. אנחנו מאמינות כי בתום בדיקת הפרקליטות יתברר כי לנגנטל, אשר בתקופה הנדונה היה אדם פרטי ולא איש ציבור, פעל בתום לב ולא עבר כל עבירה".