לבני הודיעה כי היא מוותרת על הסכם הרוטציה שלה עם הרצוג

מהלך נועז ואחרון בהחלט של המחנה הציוני: לבני הודיעה כי הסכם הרוטציה "לא יהווה מכשול במו"מ הקואליציוני" • במפלגה סבורים כי ביטול ההסכם יקל על משיכת קולות מצביעי המרכז-שמאל מיש עתיד • בנט: המהלך הוא שלב ראשון "לקראת אחדות ביבי-בוז'י"

לאחר יממה של שמועות על הצלחת קמפיין ה'געוואלד' של נתניהו והצטמצמות הפער בין המחנה הציוני לליכוד, מנסים במחנה הציוני להשתלט בחזרה על סדר היום התקשורתי.

מס' 2 במפלגה, ציפי לבני, הודיעה הערב כי "הסכם הרוטציה עם הרצוג לא יהווה מכשול במשא ומתן הקואליציוני שינהל הרצוג עם המפלגות האחרות". האמירה הינה למעשה ניסוח מעודן לוויתור על ההבטחה שניתנה לה על ידי הרצוג בתמורה להצטרפות מפלגת התנועה למפלגת העבודה.

קרא עוד:

[postim]

במחנה הציוני מגדירים את החלטת לבני כ"וויתור אצילי שנועד כדי לעשות מחר מהפך". במפלגה ממקדים את המאמצים בימים האחרונים, במשיכת קולות ממפלגת יש עתיד, וסבורים כי הדבר יקל על מתלבטי הרגע האחרון להצביע עבור הרצוג, שייתפס מעתה כאלטרנטיבה גמורה לבנימין נתניהו. לבני עצמה מעוררת אנטגוניזם בקרב חלקים נרחבים בציבור, ואילו הרצוג שמר עד כה על אהדה רחבה גם בקרב מצביעי המפלגות האחרות בגוש.

רוב הבוחרים הפוטנציאליים של המחנה הציוני לא אהבו מלכתחילה את רעיון הרוטציה, ובתחילת קמפיין הבחירות נשמעו במפלגה טענות קשות על כך שההסכם הוא מכשול למשיכת מצביעים מגוש המרכז, ומהווה הפגנת חולשה מצד הרצוג, שכביכול חושש מהתפקיד כבד המשקל ומעדיף לחלוק אותו עם לבני בעלת הניסיון.

הרצוג: "זה לא לחץ של הרגע האחרון"

הרצוג אמר לאחר ההודעה כי "זה מהלך מנצח, היום המפלגה חזקה מתמיד, אנחנו נביא את השינוי מבנימין נתניהו. זה ממש לא לחץ של הרגע האחרון, זה יותר פשוט ממה שנדמה לכם. ציפי לבני באצילות ובאומץ לב אמרה לפני כן בהגינות. 'אם הרוטציה תהווה מכשול, אני לא אעמוד בדרך'. גם בסביבתו טענו כי מדובר בעצם בהבהרת הדברים שסוכמו מלכתחילה בין השניים, וניסו להמעיט בחשיבות ההודעה.

ראש הממשלה נתניהו הגיב הערב למהלך של המפלגה היריבה, ואמר כי "אני חושב שבוז'י וציפי נמצאים בפאניקה מצמצום הפער. יש פה שני עניינים: העניין הראשון הוא שהם משקרים, או ששיקרו קודם לכן. העניין השני הוא שהם לא יכולים לעמוד בשום לחץ – הם לא עומדים בלחץ הסקרים אז הם יעמדו בלחצים אחרים?".

ואלילו יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, אשר מפלגתו נמצאת במצוקה גדולה בימים האחרונים ומזהה בריחה מסיבית של מצביעים בחזרה אל הליכוד, טען בכלל כי ביטול הרוטציה הוא השלב הראשון במהלך רוטציה אחר לגמרי – חלוקת ראשות הממשלה בין נתניהו להרצוג בממשלת אחדות, אשר תותיר בחוץ את הבית היהודי.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן