אם שאלתם את עצמכם מדוע כמעט תמיד ש"ס מפתיעה את כל הסקרים הנה התשובה: ש"ס מפעילה מערכת ממוחשבת מתקדמת שלא קיימת בשום מפלגה אשר מביאה למקסימום את שינוע מצביעה אל הקלפי

הצצה נדירה לחמל ש״ס (4)

יום הבחירות במטה המרכזי של ש"ס בהר חוצבים בירושלים נראה כמו חמ"ל צבאי לכל דבר, אלא שהפעם הם מספקים לנו הצצה נדירה אל אחד הגורמים הסודיים העומדים מאחורי הטעות הקבועה של הסוקרים באשר לש"ס. מדובר במערכת ממוחשבת, מתקדמת, שכמוה אין בשום מפלגה אחרת, המעניקה אפשרות למקסם את מאגר הקולות בקלפי.

על המערכת מופקד מנכ"ל המפלגה חיים ביטון, אשר בחדרו נמצא החמ"ל המיוחד המוצג במספר מסכים על הקיר ומזרים בזמן אמת את נתוני ההצבעה. "במערכת קיים מאגר הקולות הסופי של תומכנו שנצבר והוצלב במהלך החודשים האחרונים, ע"י מספר גורמים, כמו מערך הטלמרקטינג המסועף, מאות אלפי ביקורי הבית ומאגר תומכים קודם. אני יכול לגלות שמדובר במספר הגבוה מכמות המצביעים של הבחירות האחרונות", מסביר חיים ביטון.

אז איך זה עובד? "כל ראש אשכול מקבל לידיו את מאגר התומכים והמהססים השייך לתחומו, והוא מופקד להאיץ ולשנע את המצביעים לקלפיות. הוא עושה זאת ע"י צוות של ממרצים העומד לרשותו, המתקשרים אל המצביעים ומאיצים בהם לצאת ולהצביע, וכן ע"י מערך הסעות ארצי. ברגע, שאחד המצביעים בתחומו הצביע, הוא מקבל הודעת טקסט כתובה לנייד שלו ומוחק אותו מהרשימה. במקביל המצביע נרשם במערכת הממוחשבת ומופיעה מיידית על גבי הצגים המופיעים בחמ"ל המרכזי. באופן הזה ניתן לראות בכל רגע נתון כמה הצביעו מתוך מאגר התומכים והיכן עוד זקוקים לדחיפה".

חיים ביטון מצביע על הצגים שבחדרו ומראה לי שברוב הערים הם צבועים בירוק עז. "המשמעות היא שהתומכים שלנו בכל הערים כבר יצאו להצביע בהתלהבות, ורואים שהפעילות שלנו נושאת פירות. המטרה שלנו היא להגיע לכל התומכים שהביעו את תמיכתם בש"ס, וכן לאלו המהססים, ולוודא שהם יצאו להצביע".

כאמור, מערך ההסעות הארצי העומד לרשות הממריצים בכל הארץ קיים בטלפון 1800-222-444. כל פניה המתקבלת במוקד הארצי מעודכנת אצל ראש האשכול השייך לתחום הפניה והוא מסמן לעצמו את המצביע. באופן הזה קיים כיסוי מוחלט של כל תומכי ש"ס בבחירות האלו וידיעה ברורה במצב הצבעתם. יצוין, כי מחוץ למאגר הממוחשב קיימים עוד ציבורים גדולים התומכים בש"ס שלא ידועים למטה.

"אני אופטימי לגבי התוצאות", אומר חיים ביטון, "אבל חייבים לעבוד במלא המרץ עד הרגע האחרון כדי שנוכל באמת לשמוח בערב".