בעקבות איבוד שליש מכוחה בכנסת: גלאון מתפטרת מראשות מרצ ומהכנסת

יו"ר מרצ זהבה גלאון כתבה למצביעיה: "אני היא הכתובת ואני אקח אחריות אישית; אכזבנו את הבוחרים, שהעדיפו לתת עוד קדנציה לנתניהו" • מרצ עברה את אחוז החסימה בהפרש של כ-25,000 קולות, ועדיין קיים סיכוי כלשהו שבתום הספירה היא תתייצב על 5 מנדטים

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

הפקת לקחים ראשונה במחנה השמאל: יו"ר מרצ, זהבה גלאון, הודיע הבוקר כי היא מסיקה מסקנה אישית ומתפטרת מראשות המפלגה ומחברותה בכנסת, לאחר שמרצ ירדה בבחירות מ-6 מושבים ל-4. במקומה תיכנס ח"כ תמר זנדברג הממוקמת במקום ה-5 ברשימה.

גלאון כתבה למצביעיה ופעיליה כי "מרצ עברה את אחוז החסימה אבל קיבלה רק 4 מנדטים, נכון לתוצאות האמת כרגע. את התמונה הכללית כולנו רואים היטב. אני אמרתי במהלך הקמפיין שאם מרצ תצליח זו ההצלחה של כולם, אבל אם מרצ לא תעמוד בציפיות אני היא הכתובת ואני אקח אחריות אישית. לכן הודעתי הבוקר שאני מתפטרת ומפנה את מקומי בכנסת כדי שחברתי לסיעה תמר זנדברג תוכל להיכנס במקומי. אני לא אתמודד על ראשות מרצ שוב, ואשאר יו"ר מרצ עד העברת התפקיד בצורה מסודרת בזמן הקרוב".

קרא עוד:

[postim]

יו"ר מרצ, שאך לפני חודשים ספורים צפו הסקרים שמפלגתה תכפיל את כוחה ותזכה ב-10-11 מנדטים, כותבת כי "זה רגע מאוד קשה עבורי. אני קיוויתי שמרצ תשמור על כוחה ועוד יותר מזה קיוויתי שנוכל להקים ממשלה חלופית ולסיים את עידן נתניהו. לצערי זה ממש לא מה שקרה. אני לא מציעה לאף אחד במחנה להעז לומר שהבוחרים אכזבו אותנו. ההפך: אנחנו אכזבנו אותם. אזרחי ישראל לא חייבים לי כלום, ואני חייבת להם הכל. אם הציבור בישראל בחר להקטין את כוחה של מרצ, אם הוא בחר לתת עוד קדנציה לנתניהו, זו אני בלבד שצריכה להסיק מסקנות. במקביל, זו אחריותה של מרצ כמפלגה לעשות חשבון נפש ולמצוא מחדש את המצפן והכיוון".

מרצ שרדה בקרב על חייה הפוליטיים, אולם יצאה חבולה ומוכה

מרצ ניהלה במערכת הבחירות הנוכחית קרב על הישרדותה הפוליטית, לאחר שהאיחוד במחנה השמאל בין העבודה לתנועה של ציפי לבני, גרם לסחף של מצביעים אל המפלגה החדשה – המחנה הציוני. עם העלאת אחוז החסימה לשיעור של 3.25%, היה חשש ממשי במפלגה כי היא לא תעבור את הרף הגבוה שהוצב והיא תישאר, לראשונה זה כמה עשורים, מחוץ לכנסת.

על פי תוצאות האמת (שאינן סופיות), מרצ זכתה ב-154,648 קולות, ועברה בכ-25 אלף קולות את אחוז החסימה, שעמד על 129,200 קולות. יש לציין, כי עדיין יתכן שהמנדט החמישי של מרצ ייכנס לבסוף, על חשבון המנדט השביעי של יהדות התורה, אולם יותר סביר כי אם תהיה תזוזה, דווקא הליכוד היא זו שתזכה במנדט הנוסף ותעלה ל-30 מנדטים.

(צילום: תומר נויברג – פלאש 90)

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell