שואלים ודורשים • דרעי מעוניין בתיק הפנים, ליצמן רוצה לחזור למשרד הבריאות

נתניהו מעוניין להכניס לממשלתו החדשה את המפלגות החרדיות, ושם כבר מכינים סל של דרישות למו"מ הקואליציוני • ש"ס ויהדות התורה יציבו יחד עמדה חד משמעית בעניין ביטול הסנקציות הפליליות בחוק הגיוס, ביטול חוק הגיור והעלאת תקציבי הישיבות וקצבאות הילדים

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

 • מרן רבי ברוך ויסבקר שליט"א פונה אליכם בפניה אישית ומרגשת

  תוכן מקודם

 • "עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

  תוכן מקודם

תוצאות האמת ה(כמעט) סופיות פורסמו, והמגעים להרכבת הקואליציה הבאה בראשות בנימין נתניהו כבר בעיצומם.

במפלגות החרדיות מדברים בגלוי על רשימת הדרישות מנתניהו. הדרישות המרכזיות הם, כמובן, ביטול הסנקציות הפליליות בחוק הגיוס וריכוך סעיפים נוספים בו, וביטול חוק הגיור של אלעזר שטרן. דרישה נוספת המשותפת ליהדות התורה ולש"ס, היא העלאת מלגת תלמידי הישיבות והכוללים וקצבאות הילדים לרמה בה הם היו לפני הקיצוץ האכזרי שביצע לפיד.

קרא עוד:

[postim]

יו"ר ש"ס אריה דרעי שב בימים האחרונים על התחייבותו כי לא ייכנס לשום קואליציה עתידית אם לא יתמלאו דרישותיו הבסיסיות: הורדת המע"מ מעל מוצרי היסוד, העלאת שכר המינימום הקבוע בחוק ל-30 שקלים לשעה ויישומה של תכנית חדשה לדיור ציבורי.

ש"ס: תיקי הפנים והדתות; יהדות התורה: תיק הבריאות וועדת הכספים

למרות הירידה המשמעותית בכוחן של המפלגות החרדיות, אשר עמד בכנסת ה-19 על שמונה עשר מנדטים וירד כעת לשלושה עשר או לארבעה עשר (תלוי בתוצאות הסופיות), עמדת המיקוח שלהן גבוהה. יו"ר ש"ס אריה דרעי צפוי לדרוש את תיק הפנים, אותו עזב לפני יותר מ-21 שנים, בצירוף האחריות על מנהל מקרקעי ישראל, אותו דורש משה כחלון כתנאי סף לכניסת כולנו לקואליציה.

בש"ס מתכוונים גם להציב דרישה חד משמעית לקבלת תיק הדתות, אשר הוחזק שנים רבות בידי המפלגה ואותו תדרוש כנראה גם מפלגת הבית היהודי.

ביהדות התורה העניינים פשוטים יותר. יו"ר המפלגה יעקב ליצמן מעוניין לחזור ולכהן כסגן שר במשרד הבריאות, ובכך מתפנה כס יו"ר ועדת הכספים למשה גפני, אשר שימש בתפקיד בתקופת ממשלת נתניהו השנייה. במפלגה ירצו גם סגן שר במשרד החינוך.

יש לציין, כי דרכו של נתניהו אל ממשלתו הרביעית אינה סוגה בשושנים. המשא ומתן על חלוקת התיקים צפוי להיות קשה וסבוך במיוחד, הן מפני שקיימת תחרות עזה על תיקים מסוימים בין מספר המפלגות הקטנות-בינוניות שירכיבו את הקואליציה, ובעיקר מפני 'חוק 18 השרים' שהעביר יאיר לפיד בכנסת בתקופת כהונתה של הממשלה הנוכחית. בקואליציה המסתמנת יהיו 67 ח"כים וכדי לבטל את החוק יש צורך ברוב של 70 ח"כים. קשה לדמיין מצב בו נתניהו יצליח לגייס תמיכה מהאופוזיציה לביטול החוק.

(צילום: יונתן זינדל – פלאש 90)

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell