משפט אולמרט: הכרעת הדין המחודשת בתיק טלנסקי תימסר ביום שני הקרוב

התיק הפלילי שהיה הסיבה הישירה להתפטרותו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט מתפקידו, נסגר בזיכוי ב-2012, וחזר לדיון מחודש בבית המשפט המחוזי, לאחר שראש לשכתו לשעבר שולה זקן סיפקה נגדו ראיות חדשות • אולמרט מואשם בלקיחת כספים שלא כדין לכיסו הפרטי במסגרת תפקידיו הציבוריים

בית המשפט המחוזי בירושלים הודיע היום כי הכרעת הדין המחודשת במשפטו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ב'פרשת טלנסקי', תימסר ביום שני הקרוב, 30 במרץ, בשעה 8:30 בבוקר.

ב'פרשת טלנסקי' או בשמה השני 'פרשת מעטפות הכסף', הואשם אולמרט כי בעת כהונתו כראש עיריית ירושלים וכשר התמ"ת בממשלת שרון, קיבל סכומי כסף גדולים בגובה של מאות אלפי דולרים במזומן מאיש העסקים היהודי-אמריקני מוריס (משה) טלנסקי.

קרא עוד:

[postim]

בשנת 2008, בעת כהונתו של אולמרט כראש הממשלה, המליצה המשטרה להעמידו לדין באשמת קבלת כספים שלא כדין במסגרת תפקידיו הציבוריים. אולמרט טען כי הכספים שימשו לצרכי הקמפיין הפוליטי שלו וכי מדובר בתרומה חוקית. לאחר משפט ממושך, זוכה אולמרט ב-2012 על-ידי בית המשפט המחוזי מהאישום של הפרת אמונים.

במהלך 2014, בעקבות הסדר טיעון שחתמה המדינה בתיק הולילנד עם ראש לשכתו לשעבר של אולמרט, שולה זקן, סיפקה זקן ראיות חדשות – הקלטות ורישומי יומנים, שלטענת הפרקליטות יש בהם כדי להפליל את אולמרט בלקיחת שוחד לכיסו הפרטי. לבקשת הפרקליטות, הורה בית המשפט העליון על פתיחת התיק לדיון מחדש, וכאמור, ביום שני הקרוב צפוי בית המשפט המחוזי בירושלים למסור את פסק הדין בעניין.

יש לציין כי נגד אולמרט תלוי ועומד גזר דין של 6 שנות מאסר בפועל, כתוצאה מהרשעתו בלקיחת שוחד תיק הולילנד, אשר מצוי כרגע בהליכי ערעור לבית המשפט העליון.

פרשת טלנסקי היתה הסיבה הישירה להתפטרותו של אולמרט מראשות הממשלה בספטמבר 2008. אולמרט, שהיה מצוי אז במרכזן של מספר חקירות פליליות, אולץ להתפטר על ידי שר הביטחון שלו, יו"ר מפלגת העבודה דאז אהוד ברק, לאחר עדותו המוקדמת של מוריס טלנסקי בה פירט את סכומי הכסף שהעביר לטענתו לאולמרט.

(צילום: דוד ועקנין – פלאש 90)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *