לאחר בקשתה הפרובוקטיבית של עיריית תל אביב לאפשר תחבורה ציבורית בשבת, החליטה וועדת השרים הבוקר שלא לאפשר פגיעה בחומת השבת שגם פוגעת בסטטוס קוו והורידה את הרעיון האווילי מעל הפרק מרץ תמשיך להילחם

באה מנוחה: וועדת השרים לענייני חקיקה דחתה הבוקר (א') הצעת חוק פרובוקטיבית של חבר הכנסת ניצן הורביץ (מרצ) שניסה לקבוע הפרה של הסטטוס קו בחוק וביקש לאפשר תחבורה ציבורית בשבת. בטיעוני וועדת השרים הוזכרה העובדה שהצעת החוק מהווה פגיעה חמורה בהסכמי היסוד שאפשרו את הקמת המדינה כולה ב-48'.

נושא התחבורה בשבת עלה לכותרות לאחר שלפני כשבועיים אמר ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, כי הוא מתכוון לפרוץ את חומות השבת בעירו ולהניע את האוטובוסים במטרופולין גם ביום המנוחה. הצעתו עברה במועצת העיר, אולם אז התגייס משרד התחבורה לצד הסטטוס קוו.

קרא עוד:

[postim]

למרות הסרת ההצעה מעל הפרק, מאיים הורוביץ כי ימשיך להילחם לפגיעת השבת: "הקואליציה נכנעת לחרדים, נבטל את ההסכמים כמו שחוק טל בוטל".

רב העיר תל אביב, הרה"ג ישראל מאיר לאו שליט"א, גינה את ההחלטה בחריפות "תחושה של אכזבה עמוקה וכאב רב מלאה אותי לשמע הידיעה כי מועצת עיריית תל אביב יפו החליטה אמש להמליץ על הפעלת תחבורה ציבורית בשבת. זוהי פגיעה חמורה בקדושת השבת", אמר הרב ופנה לחולדאי: "חזור בך והמשך במורשת קודמיך, אשר לא אפשרו לכבות את נר השבת".