משרד הביטחון עומד להשלים את מיגון גני הילדים ביישובי עוטף עזה. 34 גני ילדים כבר מוגנו, ועוד כ-30 בתהליכי סיום עבודות, ביניהם גן 'סביון' בנחל עוז, שבו למד הילד דניאל טרגרמן הי"ד

אגף ההנדסה והבינוי במשרד הביטחון משלים בימים אלה מבצע רחב היקף למיגון גני ילדים, בתי ספר ומבני ציבור, כחלק מעבודות שיקום וחיזוק יישובי עוטף עזה בעקבות מבצע 'צוק איתן'. את עבודות המיגון, בהיקף של יותר מ-30 מיליון שקל, מבצעים הקבלנים במקביל בשורת יישובים בעוטף: המועצה האזורית אשכול, אשקלון, חוף אשקלון, נתיבות, דורות, שער הנגב, קלחים, שדה יואב, קריית מלאכי.

עד כה מיגן אגף ההנדסה והבינוי כ-34 גנים ועוד 4 כיתות בבית הספר היסודי 'יובלי הבשור' הנמצא במועצה האזורית אשכול, ובשבועות הקרובים יושלם מיגונם של עוד כ-30 גני ילדים וכיתות לימוד.

"משרד הביטחון מפעיל בשטח עשרות קבלני ביצוע, שזכו במכרזים, על מנת להשלים את עבודת המיגון בהקדם האפשרי ולמזער את הפגיעה בשגרה היומיומית של התלמידים", אומר ראש אגף ההנדסה והבינוי במשרד הביטחון, ארז כהן. "העבודות מתבצעות בשיתוף פעולה הדוק עם ראשי הרשויות".

קרא עוד:

[postim]

על כל פרויקטי הבינוי של משרד הביטחון ברצועת עוטף עזה מופקדת מירב בבלי, מנהלת פרויקטים במחוז דרום של אגף ההנדסה והבינוי. "פרויקט מיגון גני הילדים ברצועה התחיל למעשה עוד לפני 'צוק איתן', ונמשך גם במהלך המבצע", אומרת בבלי. "מובן שאז עבדנו בקצב מוגבר ככל האפשר, כדי להעניק למקסימום גני ילדים באזור את המיגון הנחוץ.

"מה שמאפיין את כל עבודות המיגון של המוסדות באזור זה הוא החשיבות הגבוהה של עמידה בלוחות הזמנים, וכן הרגישות הנדרשת לעבודה מול אוכלוסיה רגישה וההכרה בצורך לתת מענה מהיר לתושבים. אנו עושים כמיטב יכולתנו למנוע עיכובים מיותרים ולסיים את העבודות מהר ככל האפשר. ההקפדה על איכות הביצוע ועל עמידה בלוחות הזמנים חשובה לי גם ברמה המקצועית כמובן, אבל לא פחות מכך ברמה האישית כאימא לילדים, שמבינה את חשיבות המיגון בגני ילדים בפרט ובמוסדות החינוך בכלל".

מיגון גני הילדים נעשה בימים אלה בשתי דרכים עיקריות: בניית ממ"מים (מבנה מוגן מוסדי) בצמוד למבנה הגן הקיים, או מיגון קירות הגן עצמו באמצעות מעטפת נוספת של קירות בטון. הממ"מ נבנה בצמוד לגן הקיים, ורק כשמסיימים את כל העבודה, פורצים פתח בינו לבין הגן, וכך הילדים בעצם יכולים לעבור למחסה ישירות מתוך הגן.