תרגיל פתע שני בשבוע: גדס"ר גבעתי הוקפץ בצפון

היום בבוקר לוחמי גדוד הסיור התעוררו לתרגיל שאוגדת הבשן תיכננה להם בפיקוד הצפון • התרגיל כלל תרחישים של פעילות חבלנית עוינת ואירועי לחימה נוספים בגזרה • ההקפצה הנוכחית הינה חלק ממסגרת רחבה של אימנוים והיערכויות בהנחיית הרמטכ"ל החדש גדי איזנקוט

גדס"ר גבעתי הוקפץ הבוקר לתרגיל פתע על ידי אוגדת "הבשן". התרגיל כלל תרחיש של פעילות חבלנית עוינת, ובחן את מוכנות הגדוד לתפניות ואירועי לחימה בגזרה. "התרגיל התקיים על בסיס תרחישי הגנת הגבול העדכניים לצורך שיפור הכשירות, חידוד הדריכות ובחינת המענה המבצעי לאיומים", אמר סגן מפקד האוגדה, אל"ם ניר בן דוד.

"האתגרים המבצעיים ששולבו בתרגיל הביאו את הגדס"ר להתמודדות מבצעית משמעותית", הדגיש הסמאו"ג. "בסיכום התרגיל, הוגדר הגדוד בכשירות גבוהה ובדריכות מבצעית טובה מאוד. ניכר כי הגדוד הביא לידי ביטוי מבצעיות, מקצועיות ורמת מפקדים ברמה גבוהה". לדבריו, הגדוד הראה יכולות חדות שהינן תוצר של הפקת לקחים ולמידה ממבצע "צוק איתן".

קרא עוד:

[postim]

לוחמי הגדס"ר קמו בבוקר אל התרגיל, ניצבו במהירות עם הציוד הנדרש והתחילו בתרגול. "ממצב של הפתעה מוחלטת עברנו למצב של שליטה, דריכות ומוכנות למשימה", סיפר מפקד צוות ב'עורב' שתורגל, סגן ר'. "אלה תרגילים בהם בוחנים אותנו כלוחמים במעבר מאפס למאה".

תרגיל צהל בצפון גדסר גבעתיהכוחות במהלך התרגיל, היום (צילום: דו"צ)

רק אתמול החל תרגיל פתע בפיקוד הדרום, בו נבחנו המוכנות והכשירות של אוגדת עזה. הכוחות תורגלו במספר תרחישים במוקדים שונים במרחב עוטף עזה, בעקבות לקחים שהופקו ממבצע "צוק איתן". כמו כן, תורגל שיתוף הפעולה בין הכוחות השונים, כיתות הכוננות וגופי הביטחון השונים במרחב.

'אירועי אפריל'

מגמת תרגילי הפתע היא לעמוד על מוכנותו של צה"ל למלחמה כוללת בזירות רבות, תרחיש שהוצג ע"י הרמטכ"ל החדש גדי איזנקוט, תוך דרישה כי על צה"ל לעמוד בכשירות כל העת לתסריט קיצוני זה. אך גם ללא תרחיש קיצון ישנה סבירות רבה המתגבשת לכדי הערכה רווחת בקרב גופי המודיעין כי הייאוש הפלסטיני עם הקמת ממשלת נתניהו החדשה יוביל לשרשרת אירועים אלימים ומהומות נרחבות.

בצה"ל נערכים לאפשרות של תסיסה ברשות הפלסטינית לאחר הקמת הממשלה החדשה בישראל בשל מצב כלכלי רעוע בעקבות המשך מניעת העברת הכספים המיועדים לרשות שנגבו על ידי ישראל, ומחשש להחלטת יו"ר הרשות אבו מאזן להודיע על סיום תפקידו בהגיעו לגיל שמונים, או על הפסקה מוחלטת של שיתוף הפעולה בין ישראל לרשות.

בצה"ל מתאמנים לכל תרחיש אפשרי תוך כדי הפקת לקחים מהעבר והגברת כוחות המודיעין המנתחים את האפשרויות לעימות צבאי בין ישראל לפלסטינים. הכותרת החמה בקרב הגופים המבצעיים היא 'אירועי אפריל' שהכל מקווים להתבדות בדומה ל'צונאמי המדיני' בספטמבר אשתקדיים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן