בתום הדיונים בין נציגי ועד עובדי הנמלים וההסתדרות לבין נציגי האוצר, החליטה נשיאת בית הדין הארצי לעבודה כי העובדים ישובו לעבודה סדירה לאלתר, ובמקביל יקיימו הצדדים בשבועיים הקרובים דיונים בכדי להגיע להבנות במחלוקות שנותרו ביניהם. בתום המועד יחזרו הצדדים לבית הדין לדווח

בתום יממה אחת של שביתה בנמלי ישראל, הורתה אמש (א') נשיאת בית הדין הארצי לעבודה, השופטת נילי ארד, לעובדי נמלי הים אשדוד, חיפה ואילת לשוב לעבודתם, ושלחה את ראשי הוועדים, ההסתדרות והאוצר לדון בדרישות ועדי העובדים למשך שבועיים ימים, שלאחריהם יתייצבו שוב בלשכתה.

קרא עוד:

[postim]

כאן שביתה

כזכור, אתמול בשש בבוקר נכנסה לתוקפה שביתה כללית בנמלי הים עליה הכריזה במפתיע כמה שעות קודם לכן ההסתדרות, לאחר שהפגישות בין ראשי הוועדים בנמלים ונציגי ההסתדרות לאנשי האוצר הסתיימו בסוף השבוע ללא תוצאות.

מזה למעלה משנה דורשים ועדי העובדים בנמלים מהאוצר לממש את הסכמי הפנסיה משנת 2005 ולהעביר את הכספים המיועדים לפנסיה שלהם לקרנות נאמנות, בניגוד למצב כיום בו חברות הנמל מחזיקות אותם בחשבונות השוטפים.

שלוש שעות של דיונים

לאחר שהתאחדות התעשיינים פנתה לבית הדין לעבודה בדרישה להורות על הפסקת השביתה לאלתר, הזמינה השופטת ארד את הצדדים ללשכתה לשמוע את טענותיהם המרכזיות.

בתום פגישה שנמשכה למעלה משלוש שעות, במהלכה נשלחו הצדדים להתייעצויות ביניהם, הושגה פשרה זמנית לפיה עובדי הנמלים ישובו לעבודתם לאלתר, כאשר משרד האוצר מצידו הבטיח לעצור כל שימוש של הנהלות חברות הנמלים בכספי הפנסיה של העובדים.

"שביתה מיותרת"

על פי הסיכום, במהלך השבועיים הקרובים ינהלו הצדדים משא ומתן על הטיפול העתידי בכספי הפנסיה, האיתנות הפיננסית של חברות הנמלים ובדרישת העובדים לשנות את מנגנון מועצות הייצור בנמלים.

במשרד האוצר הביעו סיפוק מההסכמה אליה הגיעו הצדדים הערב. "החלטת הנשיאה הערב היא למעשה המתוה שהציג האוצר בדיוני סוף השבוע, ולצערנו השביתה היום הייתה מיותרת", אמרו באוצר.

כזכור, גם בשביתת עובדי הרכבת הורה בסופו של דבר בית הדין כי על הצדדים לשוב למשא ומתן בן שבועיים ימים כאשר בסיומם על הצדדים לשוב לבית הדין ולהציג את ההבנות בין הניצים. תום המועד לסיום המשא ומתן בעניין הרכבות הוא ב-5 למרס.