השתתפות משרד הרווחה בסל מזון למשפחה נזקקת לפסח ירד בשיעור של 80%: מ-40 ₪ בשנה שעברה ל-8 שקלים בלבד בשנה זו • משרדי הממשלה מעדיפים להסתמך על ארגוני החסד שיעשו במקומם את העבודה, המוטלת על המדינה

ארגוני החסד הכורעים תחת עול אספקת מוצרי מזון בסיסי ל'קמחא דפסחא' עבור משפחות נזקקות, פנו לח"כ ישראל אייכלר בטענה כי משרד הרווחה שהיה חייב  לספק קמחא דפסחא, יוצא ידי חובה על ידי ארגוני המגזר השלישי. המשרד משתתף בסכום עלוב של שמונה שקלים על כל סל של 150 ₪ לפחות. בשנה שעברה, לאחר קיצוצים והתנכלויות רבות, העניק המשרד 40 ₪ לסל, פחות משליש עלות סל המזון. אבל היתה כאן השתתפות חלקית.

השנה ניצלו פקידי האוצר והרווחה את דמדומי בין השמשות של החלפת השרים בממשלה וחיסלו כמעט כליל את השתתפות הממשלה בסלי המזון לקמחא דפסחא. ח"כ אייכלר פנה לראש הממשלה בנימין נתניהו המשמש גם כשר האוצר וגם כשר הרווחה, על מנת שייכנס לעניין ויחזיר את תקציב קמחא דפסחא לפחות לרמה שהיה בו בשנה שעברה.

קרא עוד:

[postim]

במכתב דחוף לראש הממשלה הוא כותב: "לאן נוליך חרפתנו ואיך נביט בעיני העניים ששבו ונתנו את קולם ואמונם בך כראש ממשלה ובמפלגות החברתיות שאמורות לדאוג לפחות לכוס אחת מארבעת הכוסות בליל הסדר? אבקשך להניף נס ולהורות לפקידי ממשלתך להחזיר מיד את התקציב לקמחא דפסחא".

(צילום אילוסטרציה: גילי יערי – פלאש 90)