תסיסה בבית היהודי: פעילים מרכזיים דנו בצמצום סמכויותיו של בנט

"סביבתו של בנט מוליכה אותו שולל" ו"יותר מדי כסף הלך בבחירות על הרשתות החברתיות במקום ללכת לסניפים ולשטח", אלו רק חלק מהאמירות שנשמעו בכינוס של פעילים מרכזיים בבית היהודי, שחוותה התרסקות כואבת בבחירות • ח"כ שקד: "לגיטימי שיש ביקורת"

המטאור הפוליטי של לפני שנתיים נראה היום יותר כמו כוכב נופל, לאחר ההתרסקות הכואבת בבחירות. במפלגתו של נפתלי בנט כבר צפים ועולים הקולות לצמצום סמכויותיו הנרחבות המוקנות לו בחוקה החדשה אשר הועברה אך לפני חצי שנה, כאשר היה בשיא כוחו (בסקרים, על כל פנים…).

כתב גלי צה"ל עידו בנבג'י חשף היום תמלול של ישיבה בה עסקו כ-40 פעילים מרכזיים וראשי סניפים בבית היהודי בקריאה לצמצום סמכויותיו של היו"ר ובביקורת קשה על הניתוק שלו מהשטח המפד"לי. בין השאר אמר אחד מעוזריו של ח"כ ניסן סלומינסקי כי יש לחתוך במחצית את מספר השריונים המוקנים ליו"ר, ואף להכפיף אותם לאישור של מוסדות המפלגה.

אחד מחברי המרכז התלונן כי "היועצים בולמים אותנו, סביבתו של בנט מוליכה אותו שולל", חברו טען גם הוא כי "פעם הייתי מדבר עם נפתלי, עכשיו חוסמים, לא מעבירים את השיחות שלנו". לדבריהם הצטרפו אחרים שתלו את הקולר ביועציו הקרובים של בנט, "אני לא בא בטענות אל נפתלי, הוא בסדר, אבל אנשים מסביבו עוצרים את הצינור, התלונות לא מגיעות אליו", אמר אחד מראשי הסניפים.

קרא עוד:
[postim]
לדברי חברי המרכז הזועמים, "יותר מדי כסף הלך בבחירות על הרשתות החברתיות במקום ללכת לסניפים ולשטח". הפתרון? "צריך דמוקרטיה במפלגה". "לא אנחנו בחרנו בינון מגל", התריס יו"ר סניף חיפה.

ההצעות: ביטול החוקה החדשה או הקמת 'פורום מייעץ'

כמה מהפעילים הבולטים העלו הצעות קונקרטיות לשינוי מנגנון קבלת ההחלטות במפלגה. הקיצוני שבהם טען כי יש לבטל את החוקה החדשה המעניקה לבנט סמכויות חסרות תקדים בתולדות המפלגה הדתית-לאומית, אולם חבריו שהבינו כי הדבר אינו ריאלי עקב אחיזתו של בנט בציבור המתפקדים, הציעו לכנס קבוצה מצומצמת של פעילים בכירים שתדון עם בנט בשינויים או להקים 'פורום מייעץ' רשמי.

ח"כ איילת שקד הגיבה לדברים, ואמרה כי היא גאה בכך שהיא חלק ממפלגה דמוקרטית. "יש לנו ראשי פעילים בכל הארץ וזה לגיטימי שיש להם מה להגיד ויש להם ביקורת, אמרה שקד והוסיפה: "כשיסתיים המו"מ הקואליציוני נעשה הפקת לקחים. אני חושבת שכולם מאוד מעריכים את המקום שבנט הביא אותנו אליו. וגם אם עושים טעויות זה דבר טבעי".

שקד אף התייחסה לנושא חלוקת התיקים בממשלה הבאה ואיימה כי אם תיק הדתות יימסר לש"ס, כפי שהבטיח ראש הממשלה ליו"ר המפלגה אריה דרעי, הבית היהודי לא תחתום על הסכם קואליציוני. "זה לא יקרה. הבית היהודי לא תפקיר את כל רבנויות הערים ואת כל מה שבנינו עד היום", הצהירה. שקד הסבירה כי תיק הדתות חשוב מאוד לבית היהודי, ו"אם לא יהיה הסדר שיניח את דעתו של הבית היהודי אנחנו נשב בחוץ. האופוזיציה היא לא מילה גסה".

(צילום: תומר נויברג – פלאש 90)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *