"חתרן בלתי נלאה": פרס יעסוק ביח"צ לבנק הפועלים בשכר של 30,000$ לחודש

הנשיא לשעבר שמעון פרס נמצא כבר בשנתו ה-92, אולם הוא לא מתכוון לצאת לפנסיה: בעד שכר עתק של 30 אלף דולר בחודש, יעסוק פרס ב'פתיחת דלתות' עבור הבנק ובשיפור תדמיתו הציבורית • התגובות במערכת הפוליטית: "במקום לעסוק בהתחממות כדור הארץ, שלום עולמי וסיוע לאוכלוסיות חלשות, בוחר פרס דווקא לסייע לבנק הגדול במשק העושק את לקוחותיו"

סערה התעוררה היום במערכת הפוליטית לאחר שנחשף ב'דה מרקר' כי הנשיא לשעבר שמעון פרס יעסוק ביחסי ציבור עבור הבנק הגדול במדינה וירוויח שכר עצום של 30 אלף דולר בחודש.

על פי הפרסום, ייצג פרס בן ה-92 את בנק הפועלים בעיקר בעסקיו בחו"ל, כאשר קשריו המסועפים והאהדה הרבה לה הוא זוכה יפתחו דלתות רבות עבור מעסיקיו החדשים.

החשיפה גרמה לתמיהה ציבורית ולביקורת רבה מכל קצוות הקשת הפוליטית, מימין ומשמאל. חברת הכנסת שלי יחימוביץ ממפלגת העבודה תקפה בחריפות ואמרה: "ידעתי שהוא אוהב כבוד, מסתבר שגם כסף. מיותר, תמוה, מרגיז, מביך. מדברים על שלום. ועל כסף…".

קרא עוד:
[postim]

"ללא ספק יהיה מעניין לראות את פרס מסתובב בכנסת עם הסרט הכתום המיועד ללוביסטים", ציינה באירוניה ח"כ מירי רגב מהליכוד. "זה פשוט לא יאומן. יש נשיאים לשעבר שעסוקים בהתחממות כדור הארץ, שלום עולמי וסיוע לאוכלוסיות חלשות, אבל הנשיא שלנו בחר דווקא לסייע לבנק הפועלים, בתשלום. זה קצת תמוה שמי שחוגג יום הולדת בעלות של מיליוני שקלים וסוגר חוזה מול בנק מכנה את מדיניות נתניהו 'קפיטליזם חזירי'".

מהקצה השמאלי של המפה הפוליטית הגיבה יו"ר מרצ זהבה גלאון, שציינה כי למרות הערכתה לנשיא לשעבר שפעל רבות למען השלום, היא "נדהמת ומתביישת" מכוונתו לפעול למען אחד הגופים העסקיים החזקים במשק וכנגד הרפורמות שתקדם הממשלה למען האזרח הקטן,

יועצת מטעמו של פרס הגיבה ואמרה כי "הסכם ההתקשרות שלו עם הבנק מבוסס אך ורק על קידום עסקי הבנק בחו"ל וכי פרס אינו מתכוון לעסוק בשום עניין שקשור לבנק בארץ – חקיקה או לובינג".

לדברי מקורביו של הנשיא לשעבר שניסו להדוף את הביקורת הציבורית, כל ההכנסות והרווחים מפעילותו מופנים לפרויקטים חברתיים ופילנתרופיים.

(צילום: באסל עווידאת – פלאש 90)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *