נבהל מהביקורת הציבורית: פרס ביטל את החוזה עם בנק הפועלים

לדברי הנשיא לשעבר בן ה-92, "אין קשר בין מה שסיכמתי עם הבנק לבין מה שפורסם בתקשורת" • כנגד הביקורת כביכול הוא יסייע לבנק להילחם ברפורמות שמתכנן משה כחלון, טוען פרס כי ההסכם עמו נוגע רק לסיוע בגיוס משקיעים בארה"ב "בלי כל קשר לפעילות הבנק בישראל"

בשל הביקורת והפליאה הציבורית שהתעוררה כלפי הנשיא לשעבר שמעון פרס, לאחר שפורסם כי הוא מעניק שירותי יח"צ לבנק הפועלים עבור שכר של 30 אלף דולר בחודש, מודיע הערב פרס כי הוא מבטל את החוזה עם הבנק.

בראיון לחדשות 2 טוען פרס כי "אין קשר בין מה שסיכמתי עם הבנק לבין מה שפורסם בתקשורת". לדבריו, פנו אליו מהנהלת בנק הפועלים ואמרו כי יש להם סניף בארצות הברית והם מעוניינים להביא עוד משקיעים לישראל. אנשי הבנק ביקשו מהנשיא לשעבר לסייע להם בגיוס המשקיעים בארה"ב "בלי כל קשר לפעילות הבנק בישראל".

קרא עוד:
[postim]

הטענות שהופנו נגד פרס התמקדו בשאלה האם הוא יפעל לסיכול הרפורמות שמתכנן שר האוצר הבא משה כחלון לבצע במערכת הבנקאות בארץ לטובת האזרח הקטן. בין השאר האשימה אותו יו"ר מרצ זהבה גלאון, כי "מי שזכה בכהונתו כנשיא לאמון ולאהדה אינסופיים מהציבור, החליט שאין לו שום בעיה לזרוק את כל זה לפח כדי להפוך ללוביסט הון-שלטון, אשר יעזור לבנק להילחם נגד רפורמות צודקות שנועדו לשים סוף לאלף הדרכים שבהן הוא עושק את לקוחותיו".

פרס מתלונן כי פורסמו עליו דברים שאין כל קשר בינם לבין המציאות, ומבהיר כי בלאו הכי עבורו לא מדובר בעניין כספי אלא בעניין ציבורי. "אני לא מרוויח אף פרוטה מפני שאני לא לוקח אף פרוטה  מהכסף הזה. כל הכסף הזה מושקע במדע, בצרכים חברתיים, ואני מקפיד על כך", אומר פרס. "לא הייתי עושה שום דבר שיש בו ריח של כסף. אני מתפלא בכלל ששואלים על זה, אני חושב שזה שירות נכון. אני לא לוביסט בכלל".

לדברי הנשיא לשעבר, "חשוב לי לשמור על אמון הציבור, החלטתי שאני מבטל את זה ונגמר העניין". הוא אינו סבור שנהג שלא כשורה, אך מעדיף לחזור בו כדי "למנוע לזות שפתיים או מראית עין".

(צילום: יעקב נחומי – פלאש 90)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *