זה מה שהורג אתכם: סלולרי וסיגריות

הכנסת אשרה בקריאה טרומית הצעת חוק, לפיה גם יצרניות הסלולר תהיינה חייבות לפרסם בגלוי את סכנת הקרינה הטמונה בשימוש במכשיר סלולרי • קטינים וסלולר? מחוץ לתחום

זהירות: זה הורג אותך האם אזהרות כגון אלו, שעד עתה רק חברות הסיגריות היו נאלצות לפרסם באופן בולט, יככבו מעתה גם על הפרסומות הצבעוניות של מפעילות הסלולרי בארץ? על פי הצעת חוק חדשה שאושרה הבוקר (ד'), נראה שכן. בקריאה טרומית אושרה חובת פרסום אהזרה מפני שימוש בסלולרי.

ברוב של 22 חברי כנסת וללא מתנגדים אישרה מליאת הכנסת בקריאה טרומית הצעת חוק המחייבת כלילת אזהרה מפני סכנות הקרינה המיוצרת בעת שימוש בסלולרי על כל מכשיר וכן בכל מודעת פרסום של המוצר.

קרא עוד:

[postim]

הצעת החוק שהוגשה על ידי ח"כ דב חנין (חד"ש), יו"ר הוועדה המשותפת לסביבה ובריאות, ושל יוליה שמאלוב (קדימה). מחייבת את המפעילות להצמיד מדבקה מיוחדת לגבו של כל מכשיר סלולרי, על אריזתו וכיתוב מתאים במודעות המפרסמות אותו בדבר הסכנה המייננת.

בהצעת החוק נקבע, כי ייאסר באופן נחרץ להפנות  מודעות המעודדות רכישה של מכשירי טלפון ניידים לקטינים. עבירה על החוק תהווה עילה לתביעה משפטית כנגד המפרים.

"בדיוני הוועדה לסביבה ובריאות עולים שוב ושוב חששות מתגברים מפני סיכונים בריאותיים אפשריים כתוצאה משימוש בסלולאריים ובפרט ביחס לילדים”, אמר חבר הכנסת חנין "תוצאות מדאיגות של מחקרים בינלאומיים וישראלים מתרבים מחייבות אותנו לחיזוק המודעות הציבורית לגבי סכנות הקרינה כדי שאנשים יפחיתו שימושים בסלולרי וינהגו בהם בצורה זהירה יותר ובפרט כדי להגן על ילדים ובני נוער שנמצאים בתהליך של התפתחות וגדילה ופגיעים מאוד לנזקי הקרינה”.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו