בעקבות תקנות חדשות אותן אשרה וועדת הפנים, יוקדם שחרור של השר לשעבר הרב שלמה בניזרי (ש"ס) והוא ישוב לביתו כבר מחר (ה') בנו, נתנאל: "נעדיף חגיגה נרגשת בקרב בני המשפחה" את פורים יחגוג יחד עם בני משפחתו

בעקבות החלטת וועדת הפנים של הכנסת, ישוחרר כבר מחר השר לשעבר (ש"ס) הרב שלמה בניזרי ממאסרו. השחרור מחר מגיע חודשים ספורים לפני שחרור המוקדם שנקבע לחודש אפריל.

בקרב משפחתו של הרב בניזרי משדרים עליצות מאופקת: "דברנו עם אבא, הוא שמח ומתרגש", אמר בנו, נתנאל בניזרי. "אנחנו מעדיפים אירוע משפחתי ולא המוני".

קרא עוד:

[postim]

השחרור הינו למעשה שחרור מנהלי, על פי תקנות השב"ס החדשות, לפיהן אסירים שנגזרו עליהם פחות מארבע שנות מאסר או שזכו לניכוי שליש בשל התנהגות טובה – יזכו לשחרור מנהלי. יחד עם בניזרי ישוחררו מחר כ-600 אסירים.

וועדת השחרור החליטה בחודש שעבר להעניק לבניזרי ניכוי שליש בשל התנהגות טובה ובשל תרומתו התורנית לאסירים שבאגף. היום, כאמור, קוצרה עוד יותר תקופת מאסרו ומחר הוא כבר ייצא לחופשי.

היומן של אבא כבר עמוס

לדעת פרשנים בכירים, העונש שהושת על בניזרי היה מנופח וללא פרופורציה לכתב האישום נגדו. קיר האטימות שבו נתקל לפני 942 ימים של מאסר בכלא מעשיהו ירד מחר בשעה שמונה וחצי.

לדברי בנו, איראל בניזרי, התקשורת ידעה על כך עוד לפני האסיר בעצמו. "היומן של אבא כבר עמוס בהזמנת מאות שיעורים". ספרים שחיבר הרב בניזרי בין כותלי הכלא יראו אור בקרוב.