פיגוע דקירה בחברון: שוטר מג"ב נפצע בינוני

בליל שבת סוכל פיגוע דקירה במחסום א-זעים לאחר שהלוחמים ירו והרגו את הנער שניסה לדקור אותם • מהומות בא-טור בירושלים, בעקבות מותו של המחבל בליל שבת הביאו לפגיעה בקצין משטרה נוסף • המחבל שדקר את קצין מג"ב לפני שעה קלה במחסום צלבנית- נורה ומת מפצעיו

שבת סוערת במיוחד עברה על לוחמי מג"ב המוצבים במעברים: לפני זמן קצר במחסום צלבנית הסמוך למערת המכפלה הגיח מחבל לעבר צוות לוחמי משמר הגבול והחל לדקור את אחד הלוחמים בראשו ובחזהו. לוחם נוסף ביצע ירי מדויק לעבר המחבל ופצע אותו, לאחר זמן מת המחבל מפצעיו.

האירוע מתרחש בצמידות לנסיון הדקירה בליל שבת שסוכל בחסדי שמים. בסביבות אחת אחרי חצות ניסה מחבל חמוש בסכין לתקוף לוחמים במעבר א-זעים בירושלים. המחבל הגיע לנקודת בידוק הסמוכה למעבר צעיר אשר עורר את חשדם של הלוחמים, ולפתע פתח בריצה לעברם תוך שהוא שולף סכין גדולה. אחד הלוחמים הדף אותו, אך החשוד המשיך בריצה לעבר מחסום א-זעים הסמוך. הלוחמים החלו לדלוק אחר המחבל תוך ביצוע נוהל מעצר חשוד, אך הוא לא נענה לקריאותיהם והמשיך לנוע לעבר המחסום כשהסכין בידו. בו זמנית, הלוחמים והמאבטחים שאיבטחו באותה עת את המחסום זיהו אף הם את החשוד שרץ לעברם כשהסכין שלופה בידו, ביצעו ירי מדויק לעברו ונטרלו אותו.

קרא עוד:

[postim]

בעקבות מותו של המחבל, עשרות צעירים ערבים הפרו את הסדר בשכונת א-טור בירושלים הסמוכה למחסום, הערבים יידו אבנים לעבר כוחות משטרה ומשמר הגבול במקום. קצין משטרה נפגע מאבן בפניו ופונה במצב קל לבית החולים. הכוחות פיזרו את המתפרעים תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות.

סמל שני, ל', לוחם משמר הגבול, שיחזר את הרגעים הדרמטיים שבהם הוא ומאבטחים נוספים הצליחו לנטרל את המחבל שניסה לדקור אותם:
"במהלך משמרת שגרתית במחסום א-זעים שמעתי לפתע קולות ירי מעמדת הבידוק הסמוכה. רצנו לעבר המקום ולפתע ראיתי את המחבל מגיח לעברנו כשסכין שלופה בידו. קראנו לו לעצור וכשהמשיך לרוץ לעברנו ביצענו אני והמאבטחים ירי מדויק לעברו ונטרלנו אותו. אני שמח שהאירוע הסתיים באופן הזה וללא נפגעים מלבד המחבל. פעלתי באופן אינסטינקטיבי, בדיוק כמו שאומנתי, ואין לי ספק שכל לוחם היה פועל בדיוק כמוני".

מפקד משמר הגבול ניצב עמוס יעקב שיבח את הלוחמים והמאבטחים: "הלוחמים והמאבטחים גילו ערנות ומקצועיות, בדיוק כפי שמצופה מהם. במענה מבצעי מהיר ונחוש מנעו את החמרת האירוע".

אילוסטרציה: נתי שוחט-פלאש90

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *