מלכי הרחוב? הרוכלים והבסטות בגאולה יפונו בהסכמה

לקראת תחילתו של פרויקט הענק של עבודות שדרוג ציר מלכי ישראל ואזור העסקים כולו, הרוכלים והבסטות עוזבים את רחוב מלכי ישראל • יוסי דייטש, מ"מ ראש העיר, גייס תקציב לפיצויים לבעלי הבסטות והם יתפנו בהסכמה

במסגרת שדרוג המרחב הציבורי ברחוב מלכי ישראל בבירה, יעלמו אחד מהסממנים הוותיקים והבולטים של האזור – תופעת הרוכלות והבסטות.

קרא עוד:

[postim]

ברור היה לכל כי עם התחלת העבודות ושדרוג המרחב הציבורי. הגורמים העירוניים יצטרכו לתת את הדעת לפתרון נושא הרוכלות והדוכנים שהיו פזורים בכל פינת רחוב בציר מלכי ישראל.

אין זה סוד כי תופעת הרוכלות התפשטה אט אט למימדים גדולים, הדוכנים חרגו מהשטח העיקרי במסגרת הרישיון שניתן להם. התפוסה במדרכות גרמה בהרבה מקומות שהעוברים ושבים נאלצו לרדת לכביש, חלק מהבסטות היו גם גורם מתחרה לא הוגן לבתי עסק רבים, עם הזמן חלק גדול מהרוכלים שלהם הונפק הרישיון לרוכלות לא הפעילו את הדוכנים בעצמם אלא השכירו זאת לאחרים בניגוד לרישיון ולתקנון.

ממלא מקום ראש העיר יוסי דייטש, המוביל את תהליך השדרוג וחידוש האזור, הוביל תהליך ארוך ורגיש יחד עם אנשי אגף קידום העסקים. דייטש אמר כי "למרות שמרבית הרוכלים פעלו בניגוד לרישיון שניתן להם אבל בכל זאת מדובר במקור פרנסה של אנשים ויש למצות כל הידברות בכדי להגיע להבנות, ואכן אנשי האגף לקידום עסקים קיימו דיונים רבים עם כל רוכל ורוכל בכדי להגיע להבנות המקסימאליות".

בימים אלו סיים הצוות את עבודתו והגיש את סיכומיו, כשבמקביל גייס דייטש תקציב יעודי לפיצויים לבעלי בסטות שבהסכמה יפסיקו לעסוק ברוכלות, אישור מתן פיצוי אושר ע"י המחלקה המשפטית בעירייה כאמור לאחר עבודה ארוכה ומורכבת תוך מתן דגש לעדינות שבדבר, לבסוף הושג בימים אלו הסכם עם כלל הרוכלים לפינוי דוכני רוכלות, חלקם התפנו בימים האחרונים וחלקם השני יתפנה בהסכמה עד ערב פסח הקרוב.

יוסי דייטש הוסיף ואמר: "לאחר שנתיים של עבודה מורכבת, הושג הסכם שמיטיב עם אזור העסקים בגאולה ומיטיב גם עם הרוכלים. הסכם זה הוא נדבך חשוב והיסטורי בפיתוח באזור, קיבלתי מאות תלונות מתושבי ירושלים על מפגע זה וב"ה כעת זה לקראת הסדרת העניין".

"כעת אנו עם הפנים לעתיד לקראת תחילת העבודות בציר מלכי ישראל, אשר ייטיבו עם כלל התושבים המבקרים והסוחרים באזור, בהסכם זה הוכח שאפשר להגיע להבנות גם בהסכמה ובהידברות אל אף הנושא המורכב והטעון" סיים דייטש.

רח' מלכי ישראל בסתם יום של חול. בעתיד הלא-רחוק זה ישתנה:

גאולה (1) גאולה (2) גאולה (3)

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו