שניים מהמחבלים שחוסלו אמש – בנים של מרגל סורי לשעבר ממג'דל שמס

אביהם של השניים היא ואליד מוסטפה מחמוד, שישב בכלא הישראלי במשך חמש שנים בעוון ריגול לטובת סוריה ופעילות חתרנית בגולן, ושוחרר בעסקת ג'יבריל • ביישוב מג'דל שמס הוקמה היום סוכת אבלים בידי קרובי משפחתם של שני האחים מחמוד, אשר הביעו הזדהות עם מעשיהם

מקורות בסוריה אמרו לרשת 'סקיי ניוז' כי חוליית המחבלים שניסתה להניח מטען חבלה בגבול ישראל-סוריה בליל אמש וחוסלה במקום – היא חוליה של ארגון חיזבאללה. מנגד, על פי דיווחים אחרים מדובר בפעולה של ארגון מקומי.

על פי דיווחים סוריים נוספים, ההרוגים הם תושבי הכפר ח'דר הסמוך לגבול מצדו הסורי, שניים מהם – תאר ונזיה מחמוד – ילידי ישראל, שעקרו עם משפחתם לפני שנים ממג'דל שמס הישראלית לכפר ח'דר הסורי. אביהם של השניים היא ואליד מוסטפה מחמוד, שישב בכלא הישראלי במשך חמש שנים בעוון ריגול לטובת סוריה ופעילות חתרנית בגולן, ושוחרר בעסקת ג'יבריל.

ביישוב מג'דל שמס, אשר תושביו הדרוזים ידועים בהזדהותם עם המשטר הסורי ובקשרי משפחה נרחבים עם תושבי הגולן הסורי, הוקמה היום סוכת אבלים בידי קרובי משפחתם של שני האחים מחמוד. "קיבלנו קשה מאוד את ההודעה על מותם של השהידים", סיפר דודם של השניים. "עדיין לא ברור לנו למה ירו בהם, למרות הגרסה ששמענו מישראל".

קרא עוד:
[postim]

שני המחבלים השניים שנהרגו הם יוסוף ג'בר חסון וסמיח עבדאללה בדרייה, תושבי הגולן הסורי.

60150876996100640360no
"קיבלנו קשה מאוד את מותם של השהידים". סוכת האבלים במג'דל שמס

האירוע החמור התרחש אתמול סמוך לשעה 9:30 בערב. תצפיתניות של צה”ל הבחינו בארבע דמויות חשודות המתקרבות ומניחות מטען חבלה ליד גדר הגבול, באזור מג’דל שמס שבמורדות החרמון. כוח התצפית הזעיק את חיל האוויר ששיגר מידית כלי טיס כדי ליירט את המפגעים. הארבעה נורו וחוסלו במקום.

במערכת הביטחון אומרים שזהותם הארגונית של המחבלים אינם ידועה בשלב זה, אולם ניסיון הפיגוע מתרחש פחות מיומיים לאחר התקיפה המיוחסת לישראל נגד בסיסים של צבא אסאד וחיזבאללה סמוך לדמשק, מה שמחזק את ההשערה שמדובר בניסיון נקמה של חיזבאללה או של אחד הארגונים הרבים הכפופים למרותו.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן