נהג הרכב סיפר: "בקושי הצלחתי למשוך את התיק שלי. אילו היו לי ילדים ברכב, אין ביכולתי לתאר איזה אסון היה מתרחש" • תושבי היישוב אש קודש, בו מתגורר הנהג, אומרים כי "רק בסייעתא דשמיא אנו לא מקיימים הערב הלוויה" • השב"כ חשף חוליית טרור שביצעה ניסיונות פיגוע רבים ביישוב נווה צוף

נס גדול בשומרון: בקבוק תבערה נזרק על רכב ישראלי בעת שנסע בכביש חווארה. הרכב התלקח מיד ועלה בלהבות, והנהג שהצליח בנס למלט את עצמו מרכבו הבוער, נפצע באורח קל בלבד.

נהג הרכב סיפר: "בקושי הצלחתי למשוך את התיק שלי. אילו היו לי ילדים ברכב, אין ביכולתי לתאר איזה אסון היה מתרחש".

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי כלי הרכב הישראלי נסע בתוך שטח הכפר, ובצומת חווארה הושלך לעברו בקבוק התבערה. הנהג הצליח לקפוץ מהמכונית, אך נכווה ונפצע כתוצאה מהלהבות. כוחות הביטחון וההצלה שהגיעו במהירות אל המקום טיפלו בנהג בזירת האירוע ולאחר מכן הוא פונה לבית החולים לקבלת טיפול רפואי.

ביישוב אש קודש בו מתגורר הנהג שנפגע, אומרים כי "מדובר בלוחם ומפקד בפלוגת החבלה וההנדסה הקרבית של חטיבת הצנחנים, העושה שירות מילואים סדיר, אך נשללה ממנו הזכות להחזיק בנשק אזרחי, וכמעט הקריב היום את חייו היום בגלל עוולה זו". אנשי היישוב מוחים בתוקף על "אוזלת ידה של היחידה לפשיעה לאומנית שלא תפסו עד היום אפילו מחבל ערבי אחד ומקדישה עצמה למלחמה בתושבים היהודים המסורים לארצנו".

קרא עוד:
[postim]

לדברי המתנחלים, "המחבלים היושבים מהצד ורואים את התעלמותה של המשטרה ממעשיהם אל מול הפרובוקציות שהמשטרה מבצעת כנגד תושבים יהודים, רואים בכך אור ירוק ורוח גבית לטרור וממשיכים להרים את ראשם. רק בסייעתא דשמיא אנו לא מקיימים הערב הלוויה".

הצלחה משמעותית של השב"כ בסיכול חוליית טרור מסוכנת

בתוך כך, היום הותר לפרסום כי השב"כ חשף ועצר חוליה של שישה מחבלים תושבי הכפר בית רימא אשר בהרי בית אל. החוליה ביצעה בחורף האחרון פיגועים רבים של השלכת מטעני צינור ובקבוקי תבערה אל היישוב נווה צוף ואל המכינה הקדם צבאית 'אלישע' אשר בפאתי היישוב.

1מטען צינור שנזרק אל המכינה הקדם צבאית 'אלישע'. (צילום: סוכנות תצפית)

מעצר חברי החוליה מצטרף למעצרים של חוליות טרור נוספות שביצעו בחודשים האחרונים פיגועי טרור בגזרת בנימין.

בימים הקרובים יועברו תיקיהם של המעורבים בפרשיה לידי התביעה הצבאית ביהודה לצורך העמדתם לדין ובקשה למעצרם עד לתום ההליכים המשפטיים בעניינם.

בשירות הביטחון הכללי מציינים כי פעילות החוליות ממחישה את המסוכנות הרבה מפעילותן של חוליות מקומיות, ואת המוטיבציה הגבוהה הקיימת בקרב פעילי הטרור למימוש פיגועים.

תמונות מפיגוע שביצעה החוליה בנווה צוף בתחילת חודש שבט השנה:
צילומים: סוכנות תצפית
_____1

_____2

_____3

_____4

_____5

_____6

_____7

_____8