חמאס תכנן לחדור במנהרות לקיבוץ כרם שלום ולקחת עשרות בני ערובה

בחסדי שמים, ביצוע התכנית בוטל ברגע האחרון עקב וטו שהטיל עליה חאלד משעל • היום יודעים בישראל בוודאות: מוחמד דף חי והוא חזר לפקד על הזרוע הצבאית של חמאס • ארגון הטרור מתכונן במרץ לסבב הבא העשוי להתרחש בקרוב
 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

פרטים חדשים ומצמררים על תכניות הפעולה של חמאס במבצע 'צוק איתן' נחשפים היום. גורם צבאי בכיר מגלה כי במהלך השבוע הראשון למבצע הצבאי, ארגון הטרור תכנן להחדיר עשרות מחבלים במנהרות לקיבוץ כרם שלום, לבצע פיגוע רצחני ולקחת איתם בחזרה לעזה בני ערובה ישראלים, לצורך שחרור אסירים פלסטיניים בהיקף נרחב.

התכנית האסטרטגית הנועזת, אותה הגה ותכנן ראש הזרוע הצבאית של חמאס, מוחמד דף, היתה מוכנה לפרטי פרטים. על פעולת החדירה תכנן חמאס לחפות בירי צפוף של רקטות לעבר ישראל, תקיפה מהים באמצעות צוללנים ותקיפה מהאוויר באמצעות גלשני רוח.

.התכנית היתה מוכנה לפרטי פרטים. מנהרה שנחשפה בעזה (צילום: פלאש 90)

המחבלים התאמנו על הפעולה במשך תקופה ארוכה, וכפסע היה בינה לבין ביצועה בשטח בהפתעה גמורה, עוד בשלב התקיפות האווירות על הרצועה ולפני שנושא המנהרות עלה לתודעה הישראלית כאיום אסטרטגי חמור הדורש פעולה נחרצת ומידית.

קרא עוד:
[postim]

מי שעצר את המתקפה ברגע האחרון היה ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, אשר חשש כי אירוע כזה יהיה 'שבירת כלים' מצד חמאס ויוביל לתגובה לא פרופורציונלית מצד ישראל ההמומה, אשר תגבה מחמאס ומתושבי עזה מחיר יקר מאוד בהרוגים ובהרס נרחב.

ההכנות לעימות הבא: המנהרות נחפרות והרקטות משתדרגות

היום יודע המודיעין הישראלי כי ביטול הפעולה המתוכננת גרם למתח גדול בצמרת חמאס, בין ראשי הדרג הצבאי לראשי הדרג המדיני, עוד במהלך המבצע. אנשי הזרוע הצבאית מאשימים את משעל כי הוא מנע מהם הישג גדול, הרבה כבוד ועסקת אסירים גדולה. אולם למרות המחלוקת, חמאס עדיין שומר על היררכיה והדרג המדיני הוא שמקבל את ההחלטות האסטרטגיות.

על פי המידע שבידי ישראל, מוחמד דף חי והוא חזר לפקד על הזרוע הצבאית של חמאס לאחר שישראל ניסתה לחסלו ב'צוק איתן'. בהפצצת בית בעזה לקראת סיום המבצע נהרגו אשתו ושני ילדיו של דף, אולם הוא ניצל מניסיון החיסול המי-יודע-כמה. כיום הוא משקיע רבות בביסוס הקשרים עם איראן, ומנסה לשכנע את משעל וחבורתו לזנוח את הקשר עם מצרים וסעודיה.

בחמאס קיים תסכול עצום על תוצאות מבצע 'צוק איתן' שבראייתם היה אמור להביא את הארגון להישגים מדיניים נאים. אנשי הזרוע הצבאית, המחזיקים בקו מיליטנטי יותר מהדרג המדיני היושב בחו"ל, אינם פוסלים אפשרות של חידוש הלחימה בקרוב, אם המצור על עזה יימשך והמצב הכלכלי הקשה ברצועה לא ישתפר.

The rubble of houses,were damaged during a seven-week Israeli offensive, in Khuzaa, east of Khan Younis .
תסכול עצום על תוצאות הלחימה. ההרס בעזה (צילום: עבד רחים כתיב - פלאש 90)

מחבלי הארגון מתכוננים במרץ רב לסבב הבא מול ישאל. יותר מאלף פועלי בנייה עובדים מסביב לשעון על חפירת מנהרות חדשות והמערך הרקטי של הארגון משתפר ומשתדרג משבוע לשבוע. הכנותיו של חמאס מחזקות את התהייה של גורמים רבים בישראל, השואלים את עצמם כי אם הכל שב לקדמותו, מה השיגה המדינה ב-50 ימי לחימה, במחיר דמים נורא של יותר מ-70 הרוגים ותוך כדי נזק כלכלי אדיר.

(צילום: פלאש 90)

כתבות קשורות

תגובה אחת

 1. כשהממשלה תתמוך בתורה ובלומדיה ותחזק את חומת השבת
  יתקיים בנו "אל תראו את עם הארץ כי לחמנו הם, סר צילם מעליהם"
  ולא נדע עוד מלחמה
  וככל שיוציאו ממון רב לעזור לנזקקים וכו' המדינה רק תצליח ותשגשג .

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן