״המידע על מיקומם של החשודים היה מדויק וההיערכות של הלוחמים נמשכה מספר ימים. בעזרת צוות תצפיות הגענו למקום במהירות וביצענו את המשימה", סיפר מפקד המבצע בשטח • בסיכומו של המבצע נתפסו 86 שב״חים ללא אישורי כניסה למדינת ישראל, ובמשטרה בודקים את מעורבותם במקרי פריצה וגנבה רבים שהתרחשו באזור לאחרונה

מבצע רחב היקף לאיתורם ומעצרם של שוהים בלתי חוקיים התבצע הבוקר בדרום הארץ, לאחר שאל משמר הגבול הגיע מידע מודיעיני על מקום בו שוהים למעלה ממאה שב"חים פלסטינים מאזור חברון, חלקם מעורבים על פי החשד בפריצות לבתים ובעבירות רכוש אחרות.

בשעות הבוקר המוקדמות החלו לוחמי היחידה הכפרית לכיש בשילוב כוחות נוספים של יחידת התצפיות של משמר הגבול והיחידה המרכזית של מג״ב דרום להיערך לפשיטה הנרחבת.

הלוחמים התמקמו באזור ניצנים, תוך כדי שהם לומדים היטב את דרכי המילוט האפשריות של החשודים ומכינים מארבים מקדימים ותצפיות בכדי לתפוס את אלו שינסו להימלט.

״המידע על מיקומם של החשודים היה מדויק וההיערכות של הלוחמים נמשכה מספר ימים. בעזרת צוות תצפיות הגענו למקום במהירות וביצענו את המשימה", מספר מפקד המבצע בשטח, קצין המבצעים של היחידה הכפרית לכיש במג"ב דרום, פקד אבי שטרן.

קרא עוד:
[postim]

במג"ב ידעו כי מדובר בכמות גדולה של שוהים בלתי חוקיים, ונערכו בכוחות גדולים למקרה של אירוע חריג. אל הכוחות הצטרף גם מסוק שחיפה מלמעלה על הפעולה.

הלוחמים הקיפו את המקום והתקרבו חרש אל הצריף, כדי לא להתגלות בשלב מוקדם על ידי השב"חים. בחסדי שמים הפעולה הושלמה בהצלחה וללא אירועים חריגים, בלכידתם של כל הפלסטינים במקום. מספר חשודים ניסו להימלט אך נתפסו לאחר מרדף רגלי קצר. בסיכומו של המבצע נתפסו 86 שב״חים ללא אישורי כניסה למדינת ישראל, והם נלקחו לחקירות בתחנת קריית מלאכי.

מפקד מג"ב דרום נצ"מ אשר לוי ציין כי ״מדובר במבצע שמתנהל בכל חלקי הארץ ומטרתו איתור מחוללי הפשיעה הן בהיבט הביטחוני והן בהיבט הפלילי". ניצב משנה לוי אומר כי בכל ימות השנה הלוחמים מבצעים מגוון פעילויות שתכליתן צמצום עבירות השוהים הבלתי חוקיים. "נמשיך בפעילות הנחושה והעיקשת כנגד מפרי החוק, וביניהם כלל המעורבים בעבירות השהייה הבלתי חוקית".

(צילום: חטיבת דובר המשטרה)