בליכוד תוקפים את ליברמן: "פוליטיקאי ציני שתכנן פוטש נגד ראש הממשלה"

כחלון מאוכזב מהודעת ליברמן: "אשוחח עם נתניהו ואין לי ספק שהוא יפעל להרחבת הממשלה, יקרא לסיעות נוספות או ישכנע את ליברמן לחזור" • דרעי: "צריך לזכור שגם ב-61 אפשר לתפקד. זה קשה ומחייב את כולם, אבל בקואליציה הומוגנית זה אפשרי"

לאחר הפצצה הפוליטית שהטיל יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, בהודעתו כי לא ייכנס לממשלת נתניהו הרביעית, בליכוד מגיבים ותוקפים אותו בחריפות. "ליברמן הוא האחרון שיכול להטיף מוסר על אופורטוניזם", אומר גורם בכיר במפלגת השלטון.

"מדובר בפוליטיקאי ציני, גדול האופורטוניסטים, שתכנן פוטש נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בממשלה הקודמת, ושאף להיות מועמד של פשרה לראשות הממשלה אחרי הבחירות", אמר הגורם. דבריו מתייחסים להאשמות נתניהו כלפי ליברמן, לפיד ולבני, על כך שטרם הקדמת הבחירות תכננו להדיחו מראשות הממשלה ולהעמיד במקומו את לפיד.

קרא עוד:
[postim]

"התוצאות החד משמעיות של הבחירות, שבהן זכה הליכוד בשלושים מנדטים, גרמו לכך שמזימותיו של ליברמן נכשלו ותכניותיו נכזבו", אומרים בליכוד, "על כן הוא מנסה כעת לדרדר את המערכת הפוליטית לממשלת שמאל בראשות בוז'י הרצוג, תוך שהוא פועל בשירות אינטרסים זרים בארץ ובחו"ל ובניגוד מוחלט להבטחות שנתן לבוחריו לתמוך בהקמת ממשלה לאומית".

כחלון: "ממשלת 61 היא ממשלה לא טובה, בטח מול המשימות שמחכות לנו"

במפלגות העתידות להרכיב את הקואליציה הבאה לא מרוצים – בלשון המעטה – מממשלת הרוב הדחוק המסתמנת, אשר נראה כי לא תהיה דרך להרחיבה בשלב זה. יו"ר כולנו ושר האוצר המיועד, משה כחלון, אמר כי "‫היום לצערי התבשרנו שכנראה שנלך לממשלת 61, אני אמרתי בעבר ואני אומר גם היום שממשלת 61 היא ממשלה לא טובה, בטח מול המשימות שמחכות לנו. אני באופן אישי אחרי שחתמתי על ההסכם, קצת כבול, אבל אני אשוחח עם ראש הממשלה ואין לי ספק שהוא יפעל להרחבת הממשלה, יקרא לסיעות נוספות או ישכנע את ליברמן לחזור".

יו"ר ש"ס אריה דרעי אמר כי הוא מעריך כמעט בוודאות שש"ס תוכל לחתום ותהיה קואליציה של 61. "אני הייתי מעדיף ממשלה רחבה יותר, אבל צריך לזכור שגם ב-61 אפשר לתפקד. זה קשה ומחייב את כולם, אבל כשיש קואליציה הומוגנית ואחדות אידיאולוגית, ואין חילוקי דעות, זה אפשרי".

דרעי הסביר כי בממשלה הצרה אף אחד לא יחתור תחת ראש הממשלה, "כולם מאוחדים גם בענייני דת ומדינה ויש הסכמים מאוד ברורים ואני מקווה שזה יחזיק מעמד". הוא הביע את תקוותו שלאחר השבעת הממשלה הצרה נתניהו יפעל להרחיבה, וקרא ליו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג להצטרף גם הוא "כדי לדאוג לישראל השנייה".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן