ח"כ מקלב: "מגזרים שלמים בישראל סובלים מהסתה ואפליה יום-יומית"

לדבריו, "הפתרון להסתה ולאפליה אסור שיהיה במסגרת 'כיבוי שריפות' אלא פתרון מעמיק ויסודי" • את הדברים אמר לאור ההפגנות של בני העדה האתיופית, במהלך נאומו עם פתיחת מושב הקיץ במליאת הכנסת

בנאום במליאה עם פתיחת מושב הקיץ של הכנסת השווה ח"כ הרב אורי מקלב בין האלימות והאפליה כלפי יוצאי אתיופיה לבין האפליה וההסתה נגד המגזר החרדי ואמר כי "מגזרים שלמים בישראל דוגמת המגזר החרדי, סובלים מהסתה ואפליה יום-יומית, אם זה בדיור או במסגרת קבלה לעבודה וגם באלימות המשטרה"

"המצוקה של האפליה היא לא רק מנת חלקם של יוצאי אתיופיה אלא של מגזרים נוספים נוספות בישראל דוגמת המגזר החרדי אשר סובלים מאפליות ומהסתות תמידיות נגדם, מאפליה בחינוך או אפליה בקבלה לעבודה". כך אמר בצהרים מעל דוכן הכנסת ח"כ הרב אורי מקלב בנאומו במסגרת פתיחת מושב הקיץ של הכנסת.
"כולנו מזועזעים מהאלימות שהייתה בהפגנת העדה האתיופית. כולנו כמובן דוחים את האלימות, אולם אנחנו מבינים מהיכן זה מגיע. יש כאן תחושה פנימית, משקעים עמוקים שהתפרצו בעקבות מקרי אלימות של המשטרה", אמר ח"כ הרב אורי מקלב וציין את המאמצים של כלל הגורמים להשיב את השקט על כנו.

בעניין זה הוסיף ח"כ הרב אורי מקלב ואמר כי "דווקא מהשקט הזה אני חושש. אני מודאג מהשקטת הרוחות בהגדרה של 'כיבוי שריפות' ולא בטיפול מהותי ומעמיק יותר. העדה האתיופית סובלת מבעיה של אפליה, של הסתה שבולטת גם באלימות המשטרה נגדם, בחינוך ובדיור.

"לצערנו האפליה וההסתה היא לא מצוקתם של עולי אתיופיה אלא גם של מגזרים שלמים בישראל דוגמת המגזר החרדי והערבי אשר סובלים מהסתה ואפליה יום-יומית, אם זה בדיור או במסגרת קבלה לעבודה וגם באלימות המשטרה", אמר ח"כ הרב אורי מקלב וציין כי "ביטויים כמו 'מנשקי המזוזות ומשתטחים על קברים' או ביטויים כמו של פרופ' יזהר אופלטקה שאמר ש'יבוא יום והצעירים הציונים יפרעו את החוב מהחרדים בכוח הנשק הצה"לי' – הוא דבר חמור שאסור להישמע, זה דבר שאנחנו צריכים למחות ולטפל באופן שורשי. מצוקות אמיתיות ומהותיות כמו האפליה וההסתה לא פותרים במוצא זמני של 'כיבוי שריפות' אלא בהכרה עמוקה יותר".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן